« Zdravie

Fórum pridala Mardzerin, 12. júl 2011, ďalšie jej diskusie »

Ťahanie nervu zo zubu

Mardzerin
mardzerin, 23 ročné dievča, In a land of nightmares, 12. júl 2011

Robil vám to už zubár? Bolí to? A fakt ma to už potom nebude vôbec bolieť?

0 Zareaguj!
Etelnair
etelnair, 12 ročný chlapec, ⊱ follow the white kitty ⊰, 12. júl 2011

ak ti to bude robit s umrtvenim a ak ti z toho zuba vyberie vsetky nervy tak to nebude boliet ani pocas toho ani uz nikdy potom.....ale to je vlastne ojeb, ono to pocas toho bude boliet tak ci tak

1 Zareaguj!
Sandy114
sandy114, 23 ročné dievča, 12. júl 2011

kamošku nebolelo... vlastné skúsenosti vdaka bohu nemam

2 Zareaguj!
15matka14
15matka14, 21 ročné dievča, Miluje samotu, 12. júl 2011

No, mne nervy vyberal už keď mi ten zub odumrel, takže ma to ozaj absolútne nebolelo!!!

3 Zareaguj!
Hajzelbaba
hajzelbaba, 21 ročný chalan, fajčiť treba veľa a často, 12. júl 2011

ak tam mas zapal a kvoli tomu ti idu vyberat nerv, bude to boliet ako svina, pretoze injekcia ti kvoli zapalu nepomoze.
ak to nie je pre zapal, tak bude to trochu znecitlivene, no budes citit take to skrabanie ihlou v koreni zubu.

4 Zareaguj!
Drejka
drejka, 44 rokov, 12. júl 2011

No, mne raz s nervom zubar robil bez umrtvenia. Teda, chcel robit. Ked sa pokusil tak som ho kopla (Rofl) bol to reflex, strasna bolest. Ked to je umrtvene da sa to vydrzat samozrejme, neboj nist Haha

5 Zareaguj!
15matka14
15matka14, 21 ročné dievča, Miluje samotu, 12. júl 2011

a aby som to upresnila...mňa bolí už aj len to, keď mi dá do úst zrkadlo a kontroluje zuby, ale toto naozaj nie Haha

6 Zareaguj!
Mardzerin

lenže ona mi injekciu nechce dať :/

7 Zareaguj!
Hajzelbaba
hajzelbaba, 21 ročný chalan, fajčiť treba veľa a často, 12. júl 2011

@7 to ako moze "nechciet ti dat injekciu"? z akeho dovodu? mas ochorenie, ktore by obmedzovalo podanie umrtvovacej latky?
pri niecom takomto nemoze povedat "nechcem vam dat injekciu"

8 Zareaguj!
Lawey
lawey, 21 ročné dievča, so far away from warm place, 12. júl 2011

no mne sa v hube dialo toho veľa Haha no tuším dva krát...obidva razy aj s injekciou keďže temer všetky zásahy do mojich tesákov mám s injekciou loebo mám strašne citlivé zuby Haha
raz som ani nevedela že sa niečo deje (ako samozrejme človek cíti ten tlak atd...ale nie je to bolesť) a druhý krát ma asi 2 dni pobolievalo to miesto ale dalo sa to v pohode zvládnuť Haha
BEZ??? ako TY si priplacas (ja osobne az skurvenych 8e)

9 Zareaguj!
Horsiq
horsiq, 19 ročný chalan, mad you nice, 12. júl 2011

Mne robil bez umrtvenia a ono to len tak ani nie moc ale skôr nepríjemne zabolelo a potom pokoj. Len ten zub potom stmavne čiže začni šetriť na korunku.

10 Zareaguj!
Lawey

@hajzelbaba ja som počula o miestnej zubárke ktorá odmieta dávať injekcie...napr. zub ti urobí jednou vŕtačkou a na jedno posedenie ti urobí aj 2- zuby....

11 Zareaguj!
Vsetkynickysuobsadenedoboha
vsetkynickysuobsadenedoboha, 22 ročné dievča, Bratislava/Šala, 12. júl 2011

mňa to nebolelo Haha

12 Zareaguj!
Mardzerin

@hajzelbaba to známa a vraj to nebude potrebné... @lawey

@horsiq to viem, najradšej by som bola, keby mi vyrhli väčšinu zubov a mala by som korunky Hehe

13 Zareaguj!
Mumford
mumford, 9 ročný chlapček, 12. júl 2011

ked to umrtvia vobec to neboli, len citis take steklenie v zube a to navija ten nerv na taku ihlu alebo co to je, bez umrtvenia si to neviem rpedstavit, celkovo hocico so zubami bez umrtvenia musi fest boliet

14 Zareaguj!
Horsiq
horsiq, 19 ročný chalan, mad you nice, 12. júl 2011

on ti tam bude zakrúcať takú srandu niečo ako vývrtka na víno to ťa buď bude ako hovorí mumford štekliť alebo od bolesti vypotíš 2 litre...

15 Zareaguj!
Psycholilithka
psycholilithka, 23 ročné dievča, V neviditeľnom svete, 12. júl 2011

vždy idem k zubárke s obavami, že mi budú vyberať nerv Hehe bojím sa toho ako čert kríža z toho dôvodu, že dve kamošky mi to opisovali ako nenormálne bolestivý zákrok... z osobnej skúsenosti ti to ale povedať neviem. Našťastie

16 Zareaguj!
Etelnair

@mardzerin tak jej povedz ze je pica a nech ti ju da
mne zubarka raz vydrbala von vsetky nervy a bez umrtvenia lebo tiez picovala ze tento zakrok sa bez umrtvenia proste nerobi uz neviem preco ale jednoducho ze mi injekciu neda...tusim preto aby vedela pokial to citis ked ti to cisti vnutri ci take daco....tak ze ok, som nevedel ze to bude hentake ale som skapal skoro potom
najlepsie bolo ze jak mi ta pica spravila korenovu vypln zistila potom na rtg ze mi ju spravila zle a musi mi to cele znova odvrtat a vycistit tie kanaliky nanovo co neni bez umrtvenia o nic prijemnejsie ale proste to som ju uz mal chut zabit takze potom mi uz injekciu dala...to by som si ju dal radsej aj sam uz
ofc velmi zaujimave je ze ta korunovana pica mi jeden kanalik jednoducho zabudla vycistit, ze vraj si ho nevsimla ci co O___O proste dopice to je jak v autoservise keby ti jedno koleso zabudli dat na auto a poslali ta domov tak....a zistil som to ked sa mi o rok na to zacal ten zub kvoli tomu kazit zvnutra.....terajsi zubar je ale kinda pro, spravil mi to tak ze som necitil nic a na prvy pokus a paradne a nevymyslal nic....henta kardinalna pica keby chcela zdochnut by som nenamietal
a ponaucenie teda z toho plynie take ze nech ti ta zubarka tlaci do hlavy cokolvek tak jej proste vypicuj ze si to nemienis nechat robit bez injekcie a nech ti ju pekne da, ked je zubar dobry ti to spravi aj tak, ked je kokot tak bude beztak potrebovat viac pokusov na to

17 Zareaguj!
Mardzerin

ako prežila som už vyberanie všetkých osmičiek ale s týmto zubom som si už toľko vytrpela, že sa nehorázne bojím

18 Zareaguj!
Viluette
viluette, 23 ročné dievča, ...................., 12. júl 2011

tahal mi. asi trikrat.
ak je nerv zapaleny, tak aj ked dostanes anestezu, aj tak to bude boliet.
ale ak nie je zapaleny, tak po injekcii bolest vobec necitit. iba ten tlak, ze ti nieco robi so zubom, ale neboli to. vsetko, samozrejme, zavisi od sikovnosti zubara, ci je schopny vpichnut ti tu injekciu tak, ze ti polovica nevytecie prec. mne naposledy pichla injekciu priamo do nervu, co dost neprijemne pichlo, ale potom som to ani necitila.. a potom.. mna ten zub uz potom vobec nebolel, (aj som si myslela, ze ma tam uz nema co boliet), ale zubarka mi povedala, ze niektorych ludi este moze ten zub den-dva trochu pobolievat...

19 Zareaguj!
Etelnair

@hajzelbaba @17 kokotnym zubarom sa to vraj lahsie robi ked ti injekciu nedaju lebo potom vedia na com su ked ti cistia tie kanaliky, inac to robia prakticky na slepo, najma ked mas hlboky koren to je blbe....ale tak ci tak su to vsetko fuseri a kludne nech aj skapu, normalny zubar ti injekciu da a spravi to aj tak

20 Zareaguj!
Mardzerin

@etelnair mám skvelú zubárku, len sa nejak spikli proti mne s mojou mamou

21 Zareaguj!
Etelnair

@mardzerin tak povedz aj matke ze ked je taka mudra nech si to da bez umrtvenia robit sama -.-

22 Zareaguj!
Mardzerin

@etelnair Hehe

23 Zareaguj!
Lawey

@mardzerin nebude potrebné? vieš ako som sa zbavila strašného strachu, stresu a vyrevovávania keď som mala ísť zk zubárke? zmenou zubára...však bývalý zubár si myslel tiež že pri prerezávaní dasňa injekcia nie je potrebná (ešte ktomu to bolo vtedy tak že kôli tomu ďasnu som od bolesti 2 dni nespala čiže aj bez toho rezania to bola sakra boelsť)... ako, keď ju nepresvedčíš tak ti držím palce

@etelnair prosím ťa zmeň zubárku Haha)

24 Zareaguj!
Etelnair

@lawey uz som zmenil, problem bol ze som nemal ist ku komu lebo vsetko boli fuseri dokonca este vacsi jak ona, jediny dobry zubar co bol v meste tieto veci uz nerobil...ale teraz mam noveho uz, nejak pred rokom sem dosiel, daky pakistanec co robil v usa 20 rokov Hehe

25 Zareaguj!
Sajuri007
sajuri007, 11 ročné dievčatko, za hmlou, 12. júl 2011

ZO VŠETKÝCH!!!

26 Zareaguj!
Sajuri007
sajuri007, 11 ročné dievčatko, za hmlou, 12. júl 2011

ZO VŠETKÝCH!!!

27 Zareaguj!
Lawey

@etelnair kkt ako takych zubarov by mali strielať... alebo každý rok preskúšanie dávať... ja mám to šťastie že sme sa pred rokmi odsťahovali na par rokov na dedinu...a patrili sme do iného okruhu zubárov tak sme prešli k súčasnému dobrému a odsťahovali naspátky Haha teraz som jediná asi z mojho mesta čo tam chodí Hehe a potom je tu ešte jedna fain ale tá je zasa drahá Haha

28 Zareaguj!
Mardzerin

@lawey už toto je moja nová zubárka Žmurk Hehe tá stará by mi ani neverila, že ma nejaký zub bolel...

29 Zareaguj!
Antifunebracka
antifunebracka, 25 ročný chalan, stetka birdzu, 12. júl 2011

@hajzelbaba mal som zapaleny a hnisajuci - dala mi injekciu, vytrhla nerv a nic som necitil cely cas

30 Zareaguj!
Lawey

@mardzerin tak no aspoň nejaké to zlepšenie HeheHehe

31 Zareaguj!
Mardzerin

@lawey ale ona je super.. aj s tým vŕtaním.. robí len jeden zub aby to nebolelo, vŕta vždy len chvíľku.. ona je super Haha

32 Zareaguj!
Lawey

@mardzerin tak vyzerá na normálnu zubárku .... no neviem... asi sa nemusíš až tak báť Haha asi vie čo robí Haha

33 Zareaguj!
Weeninka
weeninka, 23 ročné dievča, Spišská Nová Ves, 12. júl 2011

no mna to bolelo jak svina,aj po injekcii.....

34 Zareaguj!
Jakub489
jakub489, 24 ročný chalan, Bratislava, 12. júl 2011

@mardzerin Mne sa takto zapálila spodná stolička pod blombou. Z vlastnej skúsenosti viem, že to vôbec nebolelo... a nedala mi ani spomínanú injekciu. Pocit je to samozrejme nepríjemný, ale trvá to skutočne asi 3 sekundy a injekcia by ťa podľa mňa bolela viac... Po vytrhnutí ti tam dá vložku a zakryje ju takou gumou, ktorá sa ti po pár dňoch sama vyberie a tak po 10 dňoch ti to zablombuje. Po vytrhnutí budeš cca 40 minút cítiť čudne ale rozhodne to nebude bolieť... ja s tým idem pozajtra k doktorke. Mal som v zube toľko nervov, že mi ich ťahala na dvakrát a ani som necekol Haha Takže smelo do toho a nemáš sa čoho báť Haha

35 Zareaguj!
Moonbeam
moonbeam, 23 ročný chalan, Pod Intel Ivy Bridge /KE/, 12. júl 2011

Ked som bol maly mi zle zaplombovala zub moja zubarka a pred rokom, ked som jedol popcorn sa mi zlomil zub a siel z toho hnis. Siel som za zubarkou, ta chcela vediet ci to je citlive a tak mi k tomu prilozila nieco studene. Vtedy som myslel ze ma skare od bolesti a ze jej prijebem, ze preleti skrz to okno s mrezami. Nakoniec doslo na cistenie dvoch kanalikov, bolo to to najhorsie co som kedy u zubara prezil...a to som mal uz kopec plombovani bez injekcie (injekcie u mna nikdy nechceli fungovat) dala mi tri injekcie, hovno mi to pomohlo, po prvom zakroku som siel domov jak mrtvola s opuchnutou hubou a pulzujucou bolestou v celej hlave, mal som chut skocit pod tu elektricku do ktorej som nastupil alebo rozbit niekomu hlavu Hehe Na druhom sedeni detto, vyberanie liecivej vlozky a znova cistenie kanalika skrabanim ihlou, bolelo jak svina ale potom mi pichla injekciu do toho kanalika cize skrz cely zub, tam mi to umrtvila a uz nic nebolelo. Druhe sedenie sa zopakovalo aj na tretom aj na stvrtom sedeni a nakoniec mi to zaplombovala....zub by mal byt uz mrtvy ale obcas ho citim taze mam dojem ze nieco dokurila na tom, teraz menim zubarku a najblizsie si ten zub dam najskor vyjebat het...

36 Zareaguj!
Marttina
marttina, 14 ročné dievča, 12. júl 2011

vsetko tu uz povedane bolo, urcite by som nastojila na injekcii a to ze ona odmieta dat by som jej povedala, ze mna nezaujima co ona odmieta, ty ju jednpducho chces a hotovo.

37 Zareaguj!
Millieandrea
millieandrea, 26 ročná žena, 12. júl 2011

mna to vobec nebolelo.

ale v zivote nezabudnem, ako mi tahal zubar zub bez umrtvenia. k**** .......... od vtedy mam fobiu zo zubarov.

38 Zareaguj!
D170
d170, 26 ročná žena, 12. júl 2011

to ťažko povedať, aj tu vidíš, že každý má iné skúsenosti.
hlavne mysli na to, že keby to aj bolelo, pôjde o chvíľkovú bolesť a človek si vždy po návšteve zubára povie že to nebolo tak strašné a ten veľký strach, ktorý má väčšina ľudí pred návštevou zubára nie je ani kvôli tej bolesti ale kvôli tomu, že väčšina ľudí má zo zubárov strach

39 Zareaguj!
Mardzerin

@moonbeam to s tým studeným robila aj mne.. ešteže ma dopredu neupozornila čo ma čaká, lebo by som odtiaľ asi odišla.. Hehe podobne ako ty mala som chuť niekomu ublížiť.... bohužiaľ, za moje veškeré problémy môže bývalá zubárka...

40 Zareaguj!
Mardzerin

@sajuri007 ?

41 Zareaguj!
Dalilag
dalilag, 23 ročné dievča, 13. júl 2011

neviem z vlastnej skúsenosti ale kamoške to robila zubárka a vraj by si radšej už druhýkrát ten zub dala vytrhnúť, tak asi toľkoHaha

42 Zareaguj!
Finrod
finrod, 19 ročný chalan, Košice, 13. júl 2011

toto mi este nerobili a dufam ze ani nebudu..... Hehe ale elektrinou mi uz odpalovali dasno....a to clovek citi aj cez 2 anestezy....

43 Zareaguj!
Sajuri007
sajuri007, 11 ročné dievčatko, za hmlou, 13. júl 2011

@mardzerin lebo ževraj to tak bude lepšie, keď sa to dá zo všetkých preč....takže prázdniny pred 4 rokmi boli u zubárky a v nemocnici striedavo...bez anestézie všetko (šak musíš cítiť, či už je preč)...teraz samozrejme nebolia, ale keď Ti dá raz nerv z neho preč, je mŕtvy a vydrží ten zub len krátko, síce už nebolí ale ani nežije...

44 Zareaguj!
Kimina622
kimina622, 18 ročné dievča, 13. júl 2011

ja som skoro umrela od bolesti, už to nechcem zažit ale mysli nato že potom ta to už boliet nikdy nebude Haha a ja som to mala bez umrtvenia lebo vtedy som sa bala už len tej stoličky Cha

45 Zareaguj!
Hetfield
hetfield, 30 ročný muž, Pakáreň, 13. júl 2011

ked je mrtvy vraj to neboli ale neriskoval som to a radsej som si zaplatil za umrtvenie

46 Zareaguj!
Hajzelbaba
hajzelbaba, 21 ročný chalan, fajčiť treba veľa a často, 13. júl 2011

@antifunebracka si stastny muz.

47 Zareaguj!
Lenkaska1
lenkaska1, 19 ročné dievča, Bratislava, 13. júl 2011

ja si myslím, že je to individuálne, ale jak poznam seba, tak bez umrtvenia toho zubu ci dasna ci jak by som si to asi nedala, som strasny nervak zo zubarov Hehe

48 Zareaguj!
Antifunebracka
antifunebracka, 25 ročný chalan, stetka birdzu, 13. júl 2011

@hajzelbaba ani nie ze stastny... skor taky DRSNY!!

49 Zareaguj!
Hajzelbaba

@antifunebracka HeheHehe cize balis zubarku Hehe no ale ta ta nebude velmi chciet, ked mas hnile zuby.

50 Zareaguj!
Antifunebracka
antifunebracka, 25 ročný chalan, stetka birdzu, 13. júl 2011

@hajzelbaba Hehemas nieco proti hnilym veciam?Hehepoviem hnisovi!Hehe

51 Zareaguj!
Hajzelbaba

@antifunebracka no neotacaj, neotacaj, radsej si chod zuby umyt, lebo takymto pristupom ju neklofnes Hehe a ja mam hnile veci predsa rada, ved som aj tebe povedala davno, ze ti zavidim zuby Hehe

52 Zareaguj!
Bianka5555
bianka5555, 15 ročné dievča, Galanta, 27. júl 2011

Mne ked vyberalii nerv už som stym zuboom malaa vsetko.. Mnee to velmi velmi bolelloo.. Malaa som aj 2-inekcie.. Ale aj tak ma to boleloo.. Potoom ked mi vytiahla isla som domov a 3-4-hodiny mi to boleloo..

53 Zareaguj!
Bubblegum
bubblegum, 22 ročné dievča, Sereď, 19. február 2012

Bubblegum, napíš koment!

54 Zareaguj!
Romca741
romca741, 21 ročné dievča, Liptovský Mikuláš, 19. marec 2012

na googli som pozerala vyberanie nervu.. všaade pisali ze to je bezbolestne az ked som to zazila na vlasnej koži..nevydrzala som ani 10 minut..robil mi to bez umrtvenia..a este bude musiet robit..kedze..mi nerv ani nevybral..uz tam ani necem ist :/

55 Zareaguj!
Eddy0914
eddy0914, 20 ročný chalan, Košice-okolie, 5. jún 2012

No akože len do budúcna, ak niekto by šiel k zubárke ťahať nerv zo zubu tak doma sa najprv poriadne najedzte a napite. Samozrejme ak Vám pichne injekciu pohodička, ale ak nie tak to rovno doma ostaňte nechoďte nikam, tá neskutočná bolesť čo som ja dnes prežil preboha, keď som nevypotil od bolesti 2 litre nech ma šľak trafí tu na mieste. Injekciu my pichol čo s toho keď neúčinkovala pretože som mal zápal či čo už ani presne neviem čo vravel od bolesti si ani nepamätám čo sa tam vôkol mňa rozprávalo. Milión krát trhať zub ako trhať nerv. Modlím sa aby ma to do budúcná nebolelo, lebo ak áno asi pôjdem do garáže nájdem kliešte a vytrhnem si ho radčej sám. Myslím si že asi budem mať trvalú fóbiu s toho brrr...

56 Zareaguj!
Fixa
fixa, 22 ročný chalan, Poprad, 27. október 2013

Tahala mi 2 nervy zo zuba. Prvy zub este zil. Po umrtveni lokalkou to nebolelo. Potom ked injekcia prestala ucinkovat to bolelo strasne, horsia bolest uz len pri zapale (neuralgii) trojklanneho nervu.

Druhy zub bol mrtvy. Ten nebolel. Ani potom co mi ho nechala otvoreny. Zajtra idem na cistenie tak sa uvidi...

57 Zareaguj!

Pridaj svoj koment

Logni sa a komentuj
  • Nick:
  • Heslo:

Ty ešte nie si na BIRDZ?
Regni si nové konto a nájdi si friendov.
BIRDZ je total zadara!   Registrácia

57reakcií
Birdzová roleta chráni fotky, blogy a písance pred pohľadmi okoloidúcich.
TOPlist