Fórum pridal Christiano_301, 27. 5. 2019 16:59 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Spal som len 2 hodiny

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Už 23:15 som bol v posteli. Nie a nie nezaspat. Pravdupovediac má trápilo jedna vec a to je: nenabíjalo sa mi telefon, čo s tým môže byt. Či som dojebal kábel alebo niečo som pokazil. No bola dojebany kábel. Neskutočne má boli cely deň hlava. Bojím sa.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

:D :D toto bol taky nabity dej od nadpisu az po koniec
  2. 2
    Tvojdedo

hrá sa, že má 1 rok
    Poruba

piči ale voľako ti došli nápady už, toto je dosť slabučké :-)
  3. 3
    Christiano_301

21 ročný chalan

Vynechal som Neurol. Urobil som si čaj: Spánok, nervy. Nepomohlo. O 2:15 som si dal neurol a pomohlo to chvála Bohu. Asi hodinku, dve som spal keď som prišiel z roboty. Hrozne sa cítim, neskutočne. Mám strach.

V noci som mal take ťažkosti, že som sa nevedel nadýchnuť, tlačilo má v hrdle. Asi aj toto pôsobilo ešte väčšiu paniku.

Vy čo mi hovoríte, aby som vynechal benzak, vynechal som, ako som dopadol? :) vidíte :)
  4. 4
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

@kakofonicka neprovokuj ho s tým nabíjaním :( lebo ho bude ešte viac hlava bolieť
  5. 5
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

pocuvaj ma sem a ty si ten neurol bral tak mirnix-dirnix kazdy den?
  6. 6
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@sasi2680 (hehe) (:
  7. 7
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Neboj sa, ak si dojebal kábel, nový zoženieš ľahko, ved tukabel, tukabel aj tukabel!
  8. 8
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kakofonicka áno. Keďže nemali v lekárni xanax dali mi neurol. Neurol už beriem 8 dni.
  9. 9
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

Jasne, dajú ti lieky takéto len tak bez predpisu (: teraz už ti fakt nikto nemôže veriť, že nie si len nevydarený troll
  10. 10
    Trevor1994

75 ročný ujo

Koniec toto, tebe muselo byt bud strasne ublizene alebo si jak pisal riddler nejaky vysoko postaveny manager co si sem chodi robit srandu (az si dobre pamatam) (hehe) zacinam verit tomu druhemu dost
  11. 11
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kakofonicka snažím sa to vysadiť, ako aj vidíte :)
  12. 12
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

Ved ked nie a nie nezaspat, tak to znamena, ze si spal dobre a vsetko fajn ci ?
  13. 13
    Christiano_301

21 ročný chalan

@thinkaboutjustice mám na čele napísané že som kokot? Nevedel som zaspať.
  14. 14
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@13 začínam si myslieť že aj áno. Či to bola rečnícka otázka?
  15. 15
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler nie som troll!
  16. 16
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

@christiano_301 nevidel som tvoje celo, tak neviem, prepac
  17. 17
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Chris ja som dnes v noci tiež málo spal a celý deň ma pobolieva celé telo. :(
  18. 18
    Dwarvax

32 ročný muž

Inak ja som minule tiez zabudol dat nabit mobil a vies co sa stalo?
  19. 19
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

a ?
  20. 20
    Christiano_301

21 ročný chalan

Ja si tu pytam pomoc a vy si robíte srandu.
  21. 21
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Ja si teda srandu nerobím, dnes sa cítim fakt príšerne.
  22. 22
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kaiserchief1 a ja tak čo mám hovoriť?
  23. 23
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kaiserchief1 ináč keďže sme pritom. Mala si podobne problémy? Alebo máš? Ako si to riešila?
  24. 24
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@christiano_301 xanax a neurol su lieky na predpis s tym, ze napriklad mojmu chlapovi ked lekar predpisala neurol, tak mu vyslovene povedal, ze iba v nevyhnutnych pripadoch si ma davat a nieze na zaspatie dpce :D
  25. 25
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kakofonicka a čo som mal robiť podľa teba? :)
  26. 26
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

na zaspatie existuje milion dalsich moznosti ako si jebnut neurol :D
  27. 27
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kakofonicka napríkad? :)
  28. 28
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/Ç̺͇̺̬̳̒͋Ø̢̺̮̭͍N̸̮̺̺͇͎ͦ̔̿̆̈N̡̦͉E̹̮̮͎ͧͨ͛ͫ̿C̳͊͗̎̊͞Ŧ̢̥ͭͪ́ͬ̓ͣ̿Ẽ̯͙̠͍̑ͦͦ̿̌̌Đ̈́͟_͍͖̟ͥͨͨ͋̋̈̿ ͉̥͔̟͜ ͮ͊͊̑̍̌͏̹̰̥͎̜ ̘̞ͪ̽ͦͅ ̶̹̗̟͓͙̂͆ͫ̂ͅ ̦̯ͤ͗͞

Aj ja som v noci málo spal. V robote ma potiahol energeťák, ale teraz už každú chvíľu doslova zaspávam... Veľmi sa bojím.
  29. 29
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/Ç̺͇̺̬̳̒͋Ø̢̺̮̭͍N̸̮̺̺͇͎ͦ̔̿̆̈N̡̦͉E̹̮̮͎ͧͨ͛ͫ̿C̳͊͗̎̊͞Ŧ̢̥ͭͪ́ͬ̓ͣ̿Ẽ̯͙̠͍̑ͦͦ̿̌̌Đ̈́͟_͍͖̟ͥͨͨ͋̋̈̿ ͉̥͔̟͜ ͮ͊͊̑̍̌͏̹̰̥͎̜ ̘̞ͪ̽ͦͅ ̶̹̗̟͓͙̂͆ͫ̂ͅ ̦̯ͤ͗͞

podržal* nie potiahol, lol. :D
  30. 30
    Marcello1111

31 ročný muž

uvar si čaj z maku a budeš spať ako dudok...
    ale si švihni zo pár pol deci slivovice...
  31. 31
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

alkohol, melatonin, makovy odvar, teple mlieko s medom, caj na uvolnenie/spanok, ...
  32. 32
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kakofonicka mám čaj na spánok, nervy, nezabralo. Aj mlieko s medom ani to.
  33. 33
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Makový odvar, to mu akože rly radíte aby si vyvaril mlieko zo zelených makovíc? :D či si zle predstavujem makový odvar? :D
  34. 34
    Mnichovcan

24 ročný chalan
    Nemecko

Byt tebou overil by som si to či na tom čele naozaj nieco nemáš napísané :D A keď nemôžeš zaspat tak nezer blbosti ale si daj čistej vody , 20drepov , narataj do 30 , čistej vody narataj drepov vody čistej do 30 drepov čistá voda ratat voda drep , čistá voda naratat 30 drep voda . A drichmes ani nevieš ako
  35. 35
    Christiano_301

21 ročný chalan

@mnichovcan ja robím drepy každý večer 50
  36. 36
    Lostinthedark

24 ročný chalan
    neoliberálny fašista

Ozaj, nehodíš sem fotku toho čela?
  37. 37
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@aventine nie toto konkretne som myslela :D
  38. 38
    Limitles

7 ročný chlapec

Ja som zaspal po fajn obediku v taxíku na letisku.stalo mňa to 4e za parkovné .mám si dať xanax?bojím sa
  39. 39
    Mnichovcan

24 ročný chalan
    Nemecko

@christiano_301 no práve robíš 50 a zeres blbosti . Ja píšem čistá voda, 20drep, rátať do 30, voda , drep , rátať , voda , ratat, drep. Tvojich 50 drepov na neurole a kadecom inom je nepodstatných
  40. 40
    Petushiq18

38 ročná teta
    s Ceciakom

Kde je ta celovica?
  41. 41
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Pýtal som sa brata, ktorý je neurológ, a jeho odpoveď ma zaskočila: ide údajne o jasnú rakovinu mozgu :(
  42. 42
    Petushiq18

38 ročná teta
    s Ceciakom

Ja som inak tiez nevedela zaspať z piatka na sobotu ale s tym ze som uz potiahla do rana lebo o štvrť na 5 ma zacalo lamat a reku ze nepojdem spat lebo budem viac rozbita v robote tak som potiahla 40 hodin :(
  43. 43
    Emzááák

17 ročný chalan
    Kysuce

Miléniál. :D :D :D
  44. 44
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

rozmyslam, ci to je genetikou, alebo len zlou vychovou. Chris. :P
  45. 45
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

skus travu. vypatlany uz si tak comu to uskodi. budes fajn, uvidis.
  46. 46
    Tomas55555

24 ročný chalan

@christiano_301

Benzodiazepíny sa nemajú vysádzať náhle, ale vysádzaju sa postupne a ideálne je zameniť neurol za rivotril v kvapkách. Vieš prečo ?
  47. 47
    Panakoja1

tvári sa, že má -1 roky

Aby nieko nemohol spávať kvôli tomu že sa mu nenabíja telefon..sa zober už konečne chlape (hehe)
  48. 48
    Christiano_301

21 ročný chalan

@tomas55555 nie. Prečo?
  49. 49
    Livre

19 ročné dievča

Neroziem, preco raz po slovensky hovoris uzasne (v podstate) a preco raz nevies akeho rodu je telefón. Troll
  50. 50
    Majmarad

36 ročný ujo

Podľa mňa si sa už zapísal do análov tohto portálu a nezabudne sa na teba ani za 1000 rokov :D Ale veľmi by ma zaujímalo kto si?
  51. 51
    Christiano_301

21 ročný chalan

@majmarad som niekto :S
    A ty si kto? (hehe)
  52. 52
    Christiano_301

21 ročný chalan

Jedine čo som videl tu na birdzi ľudí fotkou je @campino
    A môžem povedať, že je krásna. Aj keď občas reaguje na moje fóra a je “nasrata”, ale chce má zobudiť, aby som bol samostatný atd.
  53. 53
    Christiano_301

21 ročný chalan

Ja vás nevidím tak nemám právo prečo dať fotku a povedať, že kto som. Ani ja o vás nič neviem, ani vás nevidím. A to neni férové ;) 8-)
  54. 54
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 Polka z nas ma fotky ak si si nevsimol.
  55. 55
    Tomas55555

24 ročný chalan

@christiano_301 No pretože rivotril v kvapkách sa dá lahšie vysádzať, po menších dávkach, po kvapkách, či dokonca i po pol kvapkách.
  56. 56
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Aj ja tú mám fotky ty hlupák, aj keď verím tomu, že si ani nedošiel na to, ako sa dajú kuknúť
  57. 57
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@christiano_301 ja zase raz trochu pochybujem, ci si ozaj skutocny. Nevedel by si sem dat nejaky dokaz o tom, ze ano? Naozaj by ma to zaujimalo. Aj ked si pravdu povediac neviem predstavit, co by to muselo byt. Inak si neviem vysvetlit, preco by sa niekto nechaval dookola dobrovolne urazat a zosmiesnovat :/
  58. 58
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

A teda. Ja tu tiez mam fotky. Kedysi som mala aj ovela viac. A prvotny impulz k tomu dat si ich sem bol, aby ludia vedeli kto som, s kym si to vlastne pisu:)
  59. 59
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

A nedá mi to, ale skopírujem to sem (upravené) znova.

Brať podobné lieky dlhodobo nie je dobré :/ Po roku na to už vzniká dosť silná závislosť (to znamená, že keď si to nedáš, budeš sa cítiť presne tak, ako si sa cítil). Benzodiazepíny sú len dočasné riešenie (neliečia, len potláčajú príznaky), preto sa zvyknú brať len kým nezaberú AD, príp. ak má človek veľmi zlé obdobie, tak krátkodobo aj popri AD. Ale len tak max. 3 mesiace. Antidepresíva sú nenávykové a je to omnoho lepšia možnosť. Nie len čo sa týka depresie, ale aj (alebo len) úzkosti. Naviac dajú sa aj kombinovať, kedy pomáhajú na jednej strane v spánku a jedení, no aj antidepresívne a anxiolyticky, Ak sa zvolí vhodná kombinácia. Keďže AD nie len potláčajú príznaky, ale aj liečia, tak ich stačí brať obvykle len istú dobu.

A prosím nečítaj hlúposti po internete o rôznych nebezpečenstvách AD, ale radšej sa poraď s niekým, kto sa v tom naozaj vyzná. S lekárom, ktorému dôveruješ.

Nikdy som nenapísala, že to máš len tak vysadiť sám zo dňa na deň.
  60. 60
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

Ale... Samozrejme je to len na tebe, či si z našich rád niečo vezmeš (myslím z rád tých, ktorí to mysleli naozaj dobre a úprimne). Naozaj to nepíšem v zlom. Len som chcela, aby si vedel, že existujú aj lepšie možnosti:) To je všetko. Rozhodnutie je výhradne na tebe:)

A ešte...pýtal si sa, prečo je kvôli neurolu kamarátova maminka v nemocnici. Kvôli extrémnym abstinenčným príznakom :/ Ale tak ona toho brala omnoho viac. Nie je mi príjemné o tom písať, keďže sú to súkromné informácie. Síce nikto nevie, o koho ide, ale aj tak.
  61. 61
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka viem ako to pozrieť.
  62. 62
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi tak ako to mám vysadiť? Nie som fejk. Môžem pridať fotku ale mám pocit že všetci sa mi budete smiať
  63. 63
    Livre

19 ročné dievča

Nebudeme, len ti budeme viac verit - odfot sa napriklad s papierom na ktorom bude napisane ,birdz, ...@christiano_301
  64. 64
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

Skus sa o tom porozpravat so svojim lekarom/lekarkou, ktory ti ten liek predpisuje. Najlepsie by vsak bolo, aby to zhodnotil odborny lekar (psychiater). Na uzkost a panicku uzkost sa predpisuju antidepresiva. Moj osobny, podotykam ze laicky, nazor je ten, ze by bolo mozno lepsie riesenie nasadit antidepresiva a po case, ked zacnu zaberat, tak postupne vysadit alprazolam. Ale vravim, ja nie som lekar a nepoznam ta. AD sa beru obvykle priblizne rok, potom sa tiez postupne pomaly vysadzaju. Uzkost je uplne normalna bezna emocia. Pokial je ale ta uzkost masivna, neadekvatna, ci vyznamne narusa zivot cloveka, je uplne OK to preliecit. A na to prave sluzia antidepresiva ako najucinnejsia a nenavykova forma liekov:)
  65. 65
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi napr včera z ničoho nič som začal plakať. Vyplakal som sa, potom bolo lepšie. Antidepresíva nechcem brat, lebo majú všelijaké vedľajšie účinky a je to horšie ako aprazolam
  66. 66
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

Dalsia nevyhoda benzodiazepinov, teda okrem toho, ze su navykove, je to, ze na ne vznika po dlhodobom pravidelnom uzivani tolerancia. To znamena, ze treba zvysovat ich davku, aby bol ucinok rovnaky ako na zaciatku.
  67. 67
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi ja zvyšovať dávku nechcem. To nemám ani v pláne.
  68. 68
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 horsie to urcite nie je a ano, mozu sa vyskytnut vedlajsie ucinky, tak ako u vsetkych liekov, ale je to velmi zriedkave. Naviac vzdy sa daju v takom pripade zmenit na iny typ. Prosim necitaj blbosti na internete, resp nepocuvaj rady od ludi, ktori sa v medicine vobec nevyznaju a skus sa poradit s lekarom. Ale ako vravim, je to uplne na tebe, ako sa rozhodnes:) presviedcat som ta urcite nechcela, len som ti to chcela trochu objasnit. Kedze si sa pytal:)
  69. 69
    Christiano_301

21 ročný chalan

@azizi jasne jasne ja ta chápem. Ako aj teraz má nasral niekto. Ach Jaj. A všetko dusim v sebe a potom mám zdravotné problémy.
  70. 70
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Daj sem foto, nikto sa ti smiať nebude. Inak ti už nikdy neodpíšem
  71. 71
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

pridaj foto neboj budeme len radi ! :)
  72. 72
    Christiano_301

21 ročný chalan

Ešte má nebodaj spoznáte (hehe)
  73. 73
    Zelinka

22 ročné dievča
    Košice

chceme fotkuuuu
  74. 74
    Christiano_301

21 ročný chalan

@zelinka ty si mi ešte nekomentovala fórumy sa mi zdá, takze možno budeš prvá ktorej pošlem svoju fotku
  75. 75
    Zelinka

22 ročné dievča
    Košice

fuh, bola by som poctená :D ja som len tichý pozorovateľ
  76. 76
    Christiano_301

21 ročný chalan

@zelinka si zadaná?
  77. 77
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

CHris mne pošli prosim, ja ti vždy pekne radím
  78. 78
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka áno radíš mi a Diky za to :) ale niekedy si z toho robíš srandu čo nemám rad :)
  79. 79
    Zelinka

22 ročné dievča
    Košice

kks to sú otázky :D
  80. 80
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

A pošleš mi foto aspoň súkromne? :) Sľubujem, že ťa nezradím a môžeme aj byť kamoši :)