Fórum pridal Turgachev, 8. 7. 2019 01:11 do kategórie Čo ma nasralo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Prečo je východné Slovensko chudobnejšie?

0
Turgachev

21 ročný chalan

To, že je východ chudobnejší vieme všetci. Len mňa zaujíma, prečo je to tak? Tu nie je problém len s prácou a inými často ospevovanými problémami. Tu je problém aj s infraštruktúrou. Pokračovanie v komentároch...
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Turgachev

  21 ročný chalan

  Mne osobne trvá “len” dve hodiny autobusom, kým sa dostanem na najbližší rýchlik. Som často na západnom Slovensku, a život tam a tu sa nedá porovnať. Taká dedina na západe má viac možností, ako moje okresné mesto na východe. Prečo je to tak? Čo myslíte :)
 2. 2
  Emzááák

  17 ročný chalan
  Kysuce

  Od tridsať ročnej vojny došlo k tomu, že čím ďalej na východ ideme tým menej rozvinuté to tam je. Tieto východné krajiny ťažili suroviny, ale keďže nemali infraštruktúru tak ich museli predávať na západ kde ich vedeli využívať. A to neplatí len o samotných štátoch, ale aj o jednotlivých regiónoch. Napr. Ukrajinec z Podkarpatskej Rusi by sa cítil ako v metropole aj v obyčajnom Humennom alebo v Bardejove. A keď bol raz západ vyspelejší tak východ ho už ťažko predbehne.
 3. 3
  Torpedo08

  28 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  https://s7.postimg.cc/kth58ytl7/sketch-1525452171190.png
 4. 4
  Nightrain

  31 ročný muž
  Levice

  Lebo sa všetko ťahá na západ k civilizovanejšej časti Európy.
 5. 5
  Campino

  26 ročná žena
  retardovana šošonka na uteku

  Lebo sa vsetok velky priemysel dava na zapadne slovensko. Cesty, zeleznice sa opravuju od zapadu. Vsetko je sustreduju na zapad..
  Hlavna vec, ze politici a vsetka ta vyjebana haved oligarchska skupuje lacne byty, domy, pozemky na vychode.
 6. 6
  Dee99

  26 ročný muž
  RK

  Lebo vsetko sa sustreduje ku hlavnemu mestu :)
 7. 7
  Lafiziq

  25 ročný muž
  Bratislava

  lebo na západe je Rakúsko a na východe Ukrajina... Bratislava sa vyšvihla už za Uhorska - veľká rieka a blízkosť Viedne spraví svoje. Východ Slovenska bol vtedy len nepodstatná okrajová časť. Viď odovzdanie 13 spišských miest do zálohu pre Poľsko a podobne.
 8. 8
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  @lafiziq to s tým vôbec nesúvisí. Ak by bolo vhodné dopravné spojenie, môžu byť podniky kdekoľvek. Lenže nie je.
 9. 9
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  Prečo? To ide na vrub postkomunistických politikov.
  Vieš ako sa stavali cesty/železnice na Slovensku? Tak, že sa vo vláde dohodli, že ešte Ferko nemá cestu, tak mu tam dajme, ešte sme mu nedali. Takisto aj zastávky vlakov. Na staniciach stávali iba preto, že tam býval nejaký poslanec. Proste absolútna kontrola nad krajinou. Možnosť okrádať 5,5 milióna ľudí a profitovať z toho.
  Zaujímavé inak, že keď je tu toľko sviniarov sympatizantov byvaleho režimu zooligickej záhrady, tak prečo netrepú všetko na východ že? ... asi na Ukrajine nemajú také dobré potraviny ako v Rakúskych supermarketoch a v Užhorode nemajú také cool reštaurácie ako vo Viedni. ;)

  Všetko to je zodpovednosť politikov. Preto nie je "jedno" a "chlieb nebude lacnejší" že kto nám bude vládnuť. Či trkvas, privatizér, klamár z REvúcej, či fašista z BB, či hranol a zločinecká organizácia. Najdalej dostali "pracovné miesta" do Žiliny. Za Žilinou akoby svet neexistoval. Keby sme boli provinciou v Číne. Malé Karpaty by prerazili za týždeň a za druhý týždeň by už bol dialničný tunel hotový. Ale na Slovensku...
 10. 10
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  teda pardon- Malú Fatru
 11. 11
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/M̡͓̥̜̺̞̌̔̃̍ͅȆ͉̠͊̅̓̾̊͋Ŧ̟͈̯͗ͭ̌͋Ɍ̥̜̪̪̜̮͚̽ͦ̓̎̂ͮ̍́Ø̑P̞̻̫̥͇̖͑̽ͅØ̗ͣ̌͑ͮͤͭ̈́L̹̗̝͔̓ͨͪͪ̉̚Λ̝_

  @wistingher Čína má takisto totalitnú vládu... akurát kompetentnú. Inak s tebou súhlasím.

  Východ je zaostalý, pretože tam nie je priemysel, ktorý by ťahal jeho ekonomiku.
  Nie je tam, pretože je zle prístupný.
  Je zle prístupný, pretože doň vláda neinvestuje.
 12. 12
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/M̡͓̥̜̺̞̌̔̃̍ͅȆ͉̠͊̅̓̾̊͋Ŧ̟͈̯͗ͭ̌͋Ɍ̥̜̪̪̜̮͚̽ͦ̓̎̂ͮ̍́Ø̑P̞̻̫̥͇̖͑̽ͅØ̗ͣ̌͑ͮͤͭ̈́L̹̗̝͔̓ͨͪͪ̉̚Λ̝_

  To isté má taká Orava a južné oblasti... Slovenský priemysel sa skrátka rozvinutý len okolo hlavného mesta a na Považí.
 13. 13
  Vsakpredsajaa

  22 ročný chalan

  Všade je to tak. Hlavné mesto najbohatšie, určité časti chudobnejšie. Ak nie hlavné miesto, tak iné časti (napríklad v USA), nežijeme v socializme aby mal každý rovnako, a to platí ako pre jednotlivcov tak aj pre oblasti
  Môže za to viacero aspektov, ako napríklad ekonomické rozhodnutia politikov, samotných ľudí čo tam žijú, predpoklady danej oblasti, zaujímavosť oblasti pre investorov a potenciál
 14. 14
  Vsakpredsajaa

  22 ročný chalan

  A tiež minulosť má Bratislava inú ako taký Prešov
 15. 15
  Campino

  26 ročná žena
  retardovana šošonka na uteku

  @emzaaak ja by som povedala, ze vychod ukrajiny je bohatsi nez zapad.
 16. 16
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  To je jedno akú má kto minulosť. Proste vybudovať cestu zo severu na juh, z východu na západ, a podniky sem nemajú problém prísť. Lenže politici ich pustia iba na západ, a nikde inde. Plány na tieto rýchlostné cesty sú. Avšak realizácia je v nedohladne. Sú iba maličké úseky postavené z každej jednej...
  Ďakujte Mečiarovi, ďakujte Ficovi ktorí urobili hovno. A ďakujte za to, že srali na školstvo, zdravotníctvo, a že srali na pozemkovú reformu, že máme najväčšie množstvo vlastníkov a najväčšiu rozdrobenosť pozemkov v Európe, takže sa nedá ani stavať. Ale hlavne že máme sociálne balíčky. To nám zlepší život...
  FUJ !
 17. 17
  Hetfield

  34 ročný ujo
  Studna

  @campino pravda,vačšina priemyslu je vo východnej časti
 18. 18
  Hetfield

  34 ročný ujo
  Studna

  pretože aj východniari v politike napr (Dzurinda a Mikloš sú z východu)na tento región prdeli
 19. 19
  Patrixo

  32 ročný muž
  Militantný slniečkar

  lebo tam nic nie je
 20. 20
  Majmarad

  36 ročný ujo

  Lebo všetci z východu sa nasrali na západ a východ je vyľudnený!
 21. 21
  Darksider96

  23 ročný chalan
  Underworld

  @majmarad Bacha! Teraz sú ich obľúbené destinácie Brno alebo Praha (hehe)
 22. 22
  Obsession

  hrá sa, že má 2 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  Lebo na východnom Slovensku Nie je nič :S
 23. 23
  Napoleon200

  24 ročný chalan

  Lebo geografia sa nedá oklamať, východ SK je zároveň aj východom EU a to pre firmy zvyšuje náklady na dovoz zásob a zároveň predražuje ich export na západ, nezanedbateľný je aj čas dostupnosti ich trhov, ktorý sa predlžuje smerom na východ...ani lepšia dopravná infraštruktúra preto nemusí priniesť želané efekty, keďže komparatívne so západom SR, HU, ČR a PL to bude stále ďalej (a drahšie).
 24. 24
  Hanka88

  19 ročné dievča
  Tam, kde nič nie je, ale som na to hrdá

  Lebo východ je na hranici. Je na konci všetkého a za ním je už len divočina. Lebo východ bol vždy na konci všetkého. Nikdy v minulosti tam nebolo sústredené nič väčšie ani významnejšie. Je takisto ďaleko od Bratislavy. Ak by hl. mesto nebolo až tak ďaleko, možno by to bolo lepšie. Ale všetci veľmi dobre vieme, že nebude. Východ bude naďalej zaostávať, pokým na ňom neostanú len nechcené živly.
 25. 25
  Yoss

  28 ročný muž

  V prvom rade je pre investorov a napr. aj pre turizmus dôležité, aby tam viedli kvalitné diaľnice, alebo aspoň nejaké. Už dávno mala mať taká malá krajina akou je Slovensko diaľničnú trasu severnú i južnú dokončenú spojenú s výbežkami na Oravu, Kysuce, na východe do Svidníka (sever) a Michalovce, Trebišov (juh) a spodom Rimavská Sobota-Nové Zámky-Bratislava. Bez tohto východ a juh stredného Slovenska nemá šancu. Po kvalitnom dopravnom spojení prídu i investori, práca, peniaze. Niektoré časti by mohli extrémne profitovať z turizmu - príroda, pamiatky, zážitky. Považujem to za totálnu neschopnosť všetkých našich doterajších politikov.