Fórum pridal Tvojdedo, 19. 6. 2019 07:51 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Odišli by ste z práce?

0
Tvojdedo

hrá sa, že má 1 rok
Poruba

Predstavte si túto situáciu: Máte celkom dobre platenú prácu, no takmer všetko tam vás po dvoch rokoch už strašne vytáča, vrátane kolegov či šéfa. Ktorý vám pravideľne vyvoláva aj v sobotu večer, aby ste zobrali zmenu, lebo nemá kto robiť.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Tvojdedo

hrá sa, že má 1 rok
    Poruba

Niečo málo ušetrené máte, no viete že keď odídete, čakajú vás týždne či mesiace neistoty pri hľadaní zamestnania. Odišli by ste aj napriek tomu?
  2. 2
    Arywian

19 ročné dievča

najprv by som si našla druhú prácu a až potom odišla
  3. 3
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

ja cakam na ten den kedy mu tresknem vypoved pred nos a konecne ho poslem dopice. este potrebujem nasetrit prachy a az potom
  4. 4
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

@2
  5. 5
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

@2 , ak sa teda bojis, ze nic nenajdes..
  6. 6
    Marcello1111

31 ročný muž

raz by mi zavolal, že nema kto robiť!
    načo potom podniká, má mať rezervu a nie ísť do krajnosti...
    týto novodobí podnikatelia ma serú...
    hajzli, otrokári - treba na nich Ruda....
  7. 7
    Sasi2680

27 ročná žena

@2.. Nemohla by som si to dovoliť odísť bez toho, aby som mala inú prácu.. Hypotéka sa sama nezaplatí :(
    Ale ak ti tie peniaze chýbať nebudú..
  8. 8
    Rocafella

tvári sa, že má 3 roky
    V krajine iluzii

@sasi2680 presne pre toto váham, či si zobrať hypotéku, lebo zadĺžením sa človek stane otrokom tohoto systému...
  9. 9
    Sasi2680

27 ročná žena

@rocafella tak my sme na to aspoň dvaja našťastie.. Ale tak bývať niekde musíš a výšku hypotéky mame asi ako prenájom jednoizbaku v Bratislave.. Takže myslím, že sa to celkom oplatí. Ale. Tak záleží to aj od toho, či je človek rozhodnutý, že sa chce usadiť na jednom mieste :)
  10. 10
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

ja by som odisla. ak tam mas aj odrobenych dost rokov, tak mas polroka na pohodlne hladanie si novej prace :)
  11. 11
    Majmarad

35 ročný ujo

Ja by som sa tiež zbalil. Žiadne peniaze nestoja zato, aby som prišiel o nervy a niekde pracoval s nechuťou.
  12. 12
    Rocafella

tvári sa, že má 3 roky
    V krajine iluzii

@sasi2680 len nikdy nevieš čo bude. Áno ste dvaja ale nikdy nevieš čo bude... 20-30 rokov je strašne dlhý časový horizont.
  13. 13
    Sasi2680

27 ročná žena

@rocafella jasné, že je to dlho a môže sa stať hocičo.. ale tak zas, ak by sa každý mal báť, že ktovie čo bude za 20-30 rokov, tak tú hypotéku by si nebral nikto... tak ja som poistená s hypotékou, ak sa mi niečo stane a priateľ má životné poistenie.. ak by sa nám stal nejaký vážny zdravotný problém.. a kým budeme zdravý, tak práca sa vždy dá najsť, aj ked by sme mali jedného času len "z výplaty do výplaty" žiť.. prinajhoršom aj do zahraničia ísť zarobiť.. (viac krát som nad tým rozmýšľala, keď sme hypo riešili a snažila sa "upokojiť" :D ) a úplne prinajhoršom sa dá nehnuteľnosť predať alebo prenajať, keď ti to nebude vychádzať a tlačiť sa u rodičov, kým sa človek nepozbiera
  14. 14
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

presne chapem tvoje obavy :) v podstate toto je jedina vec v ktorej ma hypo brzdi @rocafella
  15. 15
    Rocafella

tvári sa, že má 3 roky
    V krajine iluzii

@sasi2680 len aj tak je človek hypotékou obmedzený. Mám kolegu, ktorý si kúpil na hypotéku dom pri BA. Býva u rodičov, dom prenajal (prenájom je menší jak hypotéka) a musí makať aby vyžil. Neviem no... desím sa zadĺžiť....
  16. 16
    Sasi2680

27 ročná žena

@rocafella tak jasné, že ak na to nemám a má mi to vychádzať len tak tak, tak do hypotéky nejdem.. ja sama by som si tiež hypotéku nebrala, ak by mi malo ostať pár stoviek na život.. my sme brali hypotéku aj preto, aby sme práve od tých rodičov odišli a do prenájmu sme ísť nechceli, ked celkovo sme moc v byte bývať nechceli.. :) a popravde aj preto sme chceli riešiť vlastnú nehnuteľnosť väčšiu ako dvojizbák, lebo si chceme založiť rodinu v dohľadnej dobe.. kebyže sme o pár rokov mladší, alebo by sme netúžili po deťoch, tak by sme sa možno dočasne aj v dákej garzónke pomestili a užívali si život bez zadĺženia :)
  17. 17
    Dwarvax

32 ročný muž

Hladal by som nahradu a potom cauko kakauko.
  18. 18
    Majky538

25 ročný muž

Najprv by som si hlavne odlozil peniaze na 3-5 mesiacov nech mam z coho a potom rychlo prec :)
  19. 19
    Koprdil

26 ročný muž
    Bratislava

Spravil som to uz par krat tak, ze som dal vypoved a pracu si hladal az pocas vypovednej doby. Motivovalo ma to potom v hladani. Nevravim ale, ze to je najspravnejsia cesta.

Ak si myslis, ze inde ti bude lepsie, tak by som na tvojom mieste menil. No ak ti je len zle, ale je to nieco, co sa da napravit v existujucej praci, tak by som skusil najprv to.
  20. 20
    Mariquittka

25 ročná žena
    sôvä birdzu, Kežmarok

najprv nová práca a potom výpoveď, platí to ale pre práce, kde je zárobok istý, ja som sa prednedávnom vykašľala na niečo, kde zárobok nebol istý v dobe, keď som vedela, že sa rysuje niečo iné a že som vedela, že pracovné miesto je dosť spešl a málokto mu vyhovuje, čo sa týka požiadaviek....a prešla som pohovorom :D
  21. 21
    Dezolat

30 ročný muž

Tak hladat si pracu mozes aj popri zamestnani nie? Ale zase ked ju mas dobre platenu a nemas dlhy tak rok na marodka a pol rok davkach sa kludne da prezit.
  22. 22
    Palec223

27 ročný muž

kamo ja som uz bol 18x zamestnany ... ak by ma tam niekot sral v tu sekundu idem do pice ... ani nerozmyslaj zdravie mas jedno jebat tie spinave papiere !!! ver ci nie ale kazdy si vie najst to svoje spravne miesto kde zapadne ... je to tak v praci a aj so zenami ;)
  23. 23
    Tomas55555

24 ročný chalan

Ak ti tá práca ničí zdravie tak z nej odíd.
  24. 24
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Odisiel by som (a aj som odisiel). Ak mas menej ako 30 a nemas deti tak sa nemas preco klepat. Aj hypo sa da poriesit (odklad istiny s tym ze platis len uroky) a ak mas nejake uspory tak fakt nie je co riesit. Navyse predpokladam, ze "celkom dobre platena praca" znamena, ze nie si nejaky flipovac burgrov v mekaci a mas teda nejake skilly, takze najst inu pracu by nemal byt problem?
  25. 25
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Pripadne skus vysvetlit sefovi, ze v sobotu robit nejdes ak ti to nepreplati niekolkonasobne. To vzdy fungovalo na mojho sefa. Teda iba raz, potom uz take finty neskusal.
  26. 26
    Dwarvax

32 ročný muž

@tommyhot preco menej ako 30? Preco je ten vek akoze tak limitujuci?
  27. 27
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@dwarvax vseobecne cim blizsie k starobe tym viac opatrnejsi by si s financiami mal byt. Kazdopadne o ten vek ani tak neslo, moze to byt kludne 40 ci 50, skor o to ci mas na krku zenu a deti.
  28. 28
    Dwarvax

32 ročný muž

@tommyhot tak ako suhlasim, len nemam pocit, ze 30 je nejaky vysoky vek, praveze si myslim, ze clovek je este stale (dost) mlady. Tak preto som sa pytal. Ine je ked mas samozrejme dieta/partnerku ci nejaky uver alebo sa proste musis o niekoho starat lebo to uz sam nedava, napr. rodicia. To situaciu komplikuje.
  29. 29
    Chrystyna

22 ročné dievča
    Bratislava

Ja by som urcite odisla, uz som to raz spravila aj ked tie peniaze boli na moj vtedajsi vek (19) neskutocne.... ale proste nestalo to za to.... ale velmi zalezi na tom ci zivis len seba, alebo aj rodinu, kedy je vacsia zodpovednost.... ja som sama a preto to stoji za to.... a kto chce si pracu najde ....