Fórum pridal Poke, 18. 3. 2019 12:06 do kategórie Čo ma nasralo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ľudia v spolubývaní...

0
Poke

7 ročný chlapec
Prešov

1. ako upratujete spoločné miestnosti (kuchyňa, kúpeľňa, záchod?) Máte to rozdelené a rešpektujú to ostatní alebo neupratuje nikto? Dodržiava sa rozpis? Vedeli ste sa dohodnúť?

2. ako ostatní rešpektujú ticho v noci?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

neviem, nedokazal by som s niekym byvat. sam alebo frajerka.
  2. 2
    Sasi2680

27 ročná žena

bývala som na ubytovni našťastie asi len 2 týždne :D takže s upratovaním ani neviem ako to bolo, ale každý si upratal svoje a po sebe "kuchynu" ale tak veľa na upratovanie tam toho nebolo..
    ale bývali sme s takými mladými babami a som mala úplne inak smenu, ako oni, takže keď sme sa chceli vyspať, lebo sme vstávali asi okolo 4 ráno, nepamätam si už presne, ale vôbec toto nerešpektovali, že sme sa chceli vyspať, chodili neskoro v noci domov a potom ešte aj na izbe boli dosť hlučné.. a nepomohlo ani ked sme ich na to upozornili a tak sme sa posťažovali aj vedúcemu,, ale tiež to moc nepomohlo, len oni sa potom začali sťažovať na nás, pritom ja som sa chodila do tej izby väčšinou vyspať.
  3. 3
    Sasi2680

27 ročná žena

a s inou formou spolubývania skúsenosti nemám ale nie je to nič pre mňa,, len v prípade núdze
  4. 4
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

pre mňa je takmer nadľudský výkon presvedčiť iných aby upratali. V podstate som posledný mesiac upratoval len ja a je to celkovo časovo náročné. (nechcem sa na to vykaslať, lebo bývanie tu sa mi páči so všetkým, ale týždňová špina ma neskutočne urituje). Som sa tak dozvedel, že je celkom bežná prax na bytoch, že sa neupratuje vôbec a príde mi to úplne nereálne :D a to nehovorím o nejakom utieraní prachu ale skôr o umývaní záchoda a jednoducho veci, ktoré sa upratujú už len s hygienickych dôvodov

problém je, že sa tu vystriedali už mnohí a jediný rozdiel (pozitívny) je v tom, že tu nikto aspoň nespraví jednorázový mega bordel, skôr sa to postupne pridáva celý týždeň :D
  5. 5
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

my sme mali teda iba jednu spolubyvajucu ale ta robila neskutocny bordel. za pol roka co sme tam byvali umyla zem v kupelni a v kuchyni RAZ, ked sa nastahovala :D riad nechavala neumyty v drese, spinavu linku, spinave vlastne vsetko. pravidelne varila o pol noci, trieskala tam riadom a pustala si pri tom este hudbu :D nastastie ku koncu uz byvala dost casto prec. ale my sme jej vlastne ani nic nepovedali, takze sa nemozem nejako extra stazovat :D
  6. 6
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

1. striedame sa po týždni...dodržuje sa to tak na 90%.. ako kedy.. ale s dohodou problém nieje nikdy a to som rad

2. nebolo to kedysi vždy ružové ale musím povedať že nočný kľud je tu fakt kľudný už a tiež som spokojny aj s týmto, ak to tak aj zostane tak som v kľude :D

ak máš problémy s týmto tak to väčšinou je o tých ľuďoch, niektorí sú proste takí že im môžeš hovoriť aj tristo krát a aj tak majú na salame..mam už ide o to či a nakoľko si ochotný to tolerovať...a hlavne dokedy
  7. 7
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

S byvalym sne byvali v spolubyvani s dvoma babenkami a chalanmi(cuduj sa svete, ja ako uvrcany asocial som to milovala a uplne mi ti ludia sadli. :D)
    1.kazdy upratal sam po sebe, ked miestnost pouzil.
    Lenze jedna z babeniek bola ako Monk, verim tomu ze by dokazala drhnut podlahu zubnou kefkou ako bola pedantna. :D
    Tej som vacsinou okrem toho ze som po sebe upratala zvykla pomahat, vymyslali sme ze budeme malovat, ktory nabytok v spolocnych priestoroch akym sposobom vynovyme a tak. :D
    Chalani a dalsia babenka mali napriklad cistenie pracky, cistenie odtokov a pod v tyci no... To sme robili mi a tym ze sme si sadli mi to ani nevadilo lebo sme sa pri tom aj zabavili.

2. Ano.
  8. 8
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

@7 vynovime. Tyci citaj po sebe Nespa!
  9. 9
    Dreyjir

22 ročné dievča
    [smutná]

Mame taky + - rozpis, ktora ma ktory tyzden upratat, v pripade potreby sa v skupinovom chate dohodneme, ak sa niektora potrebuje vymenit. To sme si uz na zaciatku vyjasnili, ze nechceme zit v bordeli.

Ticho v noci respektujeme, aj ked teda ja mam vzdy nervy zo seba, ze ked si idem napr. o pol 2 v noci zuby umyt, tak vzdy do niecoho buchnem alebo mi spadne mobil :( :D ale tak baby vravia, ze to nepocut. Pripadne ak ocakavame nejaku navstevu, tak si dame vediet, ale snazime sa byt potichu :D
  10. 10
    Dreyjir

22 ročné dievča
    [smutná]

Ale 2 baby sa budu coskoro stahovat zrejme a mam mega stres z toho, co za indiviidua pridu namiesto nich :( ale ta jedna, co tu ostane, je uplne zlaticko, tak snad to prezijeme
  11. 11
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Som hned vedel ze to bude forum od teba :D
  12. 12
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

@dee99 hej, chcem vedieť, či mám šťastie na opice alebo som čudný ja :D
  13. 13
    Víno

19 ročný chalan

Ty si určite bottom
  14. 14
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

1. byvala som cca s 10+ roznymi ludmi pocas 6 rokov
    prvych pat rokov som bez ohladu na zlozenie osadenstva upratovala ja a iba ja, doslova ze nikdy sa nestalo, aby umyl hajzel niekto iny ako ja

2. s tymto nemam nasastie skusenosti, v noci kazdy drzi hubu :D resp. ja som chodievala domov mozno najneskor, tak mozno ja som sa hlucne vyzuvala no
  15. 15
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

^ a v poslednej 'domacnosti' sa striedame pri upratovani a je mi to velmi zvlastne :D lebo vsetky mame skusenost, ze robime veci za ostatnych, takze sa v podstate bijeme o to, kto bude najblizsie upratovat
  16. 17
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

@vino ani nie, ale môžme sa vystriedať :S
  17. 18
    Víno

19 ročný chalan

@17 (love)
  18. 20
    Kissmeplease

23 ročné dievča
    workoholička

Našťastie sme so spolubyvajucim nemuseli riešiť žiaden rozpis. Proste sme ako normálni inteligentní ľudia vedeli, kedy treba upratať a väčšinou sme upratovali spoločne. Čo sa týka nočného kľudu, tiež sme väčšinu večerov trávili tak nejak spoločne, občas sa stalo, že prišiel v noci opitý, keď ja som už spala a vtedy sa chcel veľmi rozprávať, ale to sme si rýchlo vysvetlili :D na tie 2 roky spolubývania spomínam len a len v dobrom a ešte doteraz sme v kontakte :)
  19. 21
    Yeya

27 ročná žena
    CP

Iba jediný raz som bývala so spolužiačkou v byte, kde sme mali každá svoju vlastnú izbu a robili sme všetko tak intuitívne. Nemali sme najmenší problém so sebou si myslím. Snažili sme sa striedať s riadmi, kúpeľňou. Všetko sme robili spoočne takže aj s tým nočným kľudom sme nemali problém :D :D Keď bola party robili sme ju spolu :D Keď vychytáš v pohode človeka je to super.

Bývať však v jednej izbe s niekým iným ako je partner by som nedokázala. Aj so segrou to bolo ťažké a hádali sme sa. Pretože každý potrebuje svoj priestor.
  20. 22
    Limetkajaja

37 ročná teta
    nežijem

ja som bývala zatiaľ dvoch bytoch s rôznymi ľuďmi :D (vždy ja + 2 ďalší)
    v prvom byte som bola s 2 chalanmi, rozpis sme nikdy nemali, ja sa priznám, že som toho veľa neupratovala, pretože zvyšní dvaja tam prakticky bývali 7 dní v týždni a ja som tam bola max 4. dni, niekedy aj menej a prišlo mi nefér, že ja prídem na pár posratých dní a mám upratovať.. vždy som si po sebe upratala to, čo som si zašpinila...ale čo som neznášala - ak niekto niečo zašpiní a neuprace to - zašpiním kuchyňu - umyjem ju, oseriem hajzel - umyjem ho :D, jeden bol úplny špinďúr, proste riady boli v kuchyni vyše týždňa a bolo ich toľko že sa už nič iné v dreze nedalo umyť, rozsypal, nechal to tak, oholil sa, nechal chlpy nie len v umyvadle, ale všade naokolo umyvadla, neraz plávalo v záchode aj hovno :D, o hajzlovej kefe hovoriť ani nebudem... a mali sme aj mole - vyše dvoch týždňov tam bol iba on sám a keď som prišla, lietali úplne všade a jeho riešenie bolo - neotvárať skrinku v ktorej sú musli, v ktorých sú mole :D .. a čo ma iritovalo jeden z nich používal neskutočné množstvo toaletného papieru - koľkokrát bola jedna rolka na jeden deň
    no a teraz bývam s 2 dievčatami, čo sa týka čistoty je to oveľa lepšie rozpis nemáme, čo si zašpinia väčšinou s časovým odstupom aj upracú, občas umyjem záchod, upracem si po sebe, vysajem si izbu a prebehnem aj chodbu to je všetko, lebo tiež tu netrávim väčšinou viac ako 4 dni, ale niekto tu tiež necháva občas osratý hajzel :D to nechápem ty vole, každý slušný človek sa za sebou snáď pozrie a použije tú kefu...
    ale s nočným kľudom som nemala nikdy problém :) nikde sa nerobili nočné dlhé párty, v prvom žiadne párty, tuto si občas privedú návštevu, ale sú dosť mierni a snáď už o 12 aj spia :D .. hluk a párty by mi určite viac prekážali ako špina
  21. 23
    Limetkajaja

37 ročná teta
    nežijem

+ nechával v umyvadle napľutú pastu ako bonus :D
  22. 24
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

Nepochopím 2 veci:
    Prečo niekto upratuje za iných
    Prečo niekto nepridrbe ľuďom, čo si neupratujú
  23. 25
    Padfoot

23 ročné dievča

@15 ja som mala dve spolubývajúce, čo boli tiež zvyknuté upratovať po iných, ja som sa úprimne z toho cítila veľmi zle. :D našťastie som človek, čo po sebe nenecháva neporiadok, vždy si upratujem, ale presne také, že vydrhnúť záchod, kúpeľňu (tak nadštandardne, nie ako normálny človek, že umyješ si po sebe umývadlo a vaňu) sa mi nikdy neušlo, lebo oni dve sa predbiehali :D niekedy mi to až vadilo, lebo som sa naozaj cítila zle, lebo som mala pocit, že nepomáham a stalo sa dokonca pár krát, že začali upratovať moje veci (otvorené knihy na stole, keď som písala prácu a niekam som si vybehla po jedlo alebo vyvetrať hlavu, alebo dokonca šaty z vešiaku mi dávali dole, to už mi bolo nepríjemné, že niekto mi tam gaťky skladá :/ ).

Teraz bývam sama a môžem si slobodne bordeliť aj upratovať! :D
  24. 26
    Annyejnji

21 ročné dievča

@24
    - pretože nechce žiť v maximálnej špine? podľa mňa to keď nezažiješ spolubývanie s niekym takým, tak nepochopíš, až do akej miery to vie ísť :D v izbe ti smrdia 5-denné jablká a podobne... no neuprac to
    - pretože ten druhý človek ti tak maximálne pridrbe tiež a ani ho nepohne, má na háku aj keby si ho zarezať šiel