« Cestovanie

Fórum pridala H8u, 24. júl 2013, ďalšie jej diskusie »

Kto chce ísť s h8u na výlet vlakom?

H8u
h8u, 21 ročné dievča, United States of Eurasia, 24. júl 2013

Slovenské železnice majú super akciu, lístok na vlak pre študentov za 35€, s ktorým môžete mesiac cestovať úplne neobmedzene po celom slovensku.

» www.slovakrail.sk/sk/specialne-ponuky/akcie-zss...

Plánujem ho kúpiť v pondelok, v utorok už mám dohodnutý výlet s nevlastným bratom ale potom som úplne free a hľadám niekoho, kto by šiel len tak niekam so mnou.

Hocikedy, časovo sa prispôsobím, najlepšie zatiaľ len tak na jeden deň niekam do mesta, dať si pivo popozerať sa tam a ísť naspäť. Ešte moc nechcem stanovať pretože som po zlej chorobe, ale o také 2 týždne kľudne aj na viac dní.

Takže šiel by niekto konkrétne už ďalší týždeň? Napríklad vo štvrtok alebo v piatok, prispôsobím sa. Takisto aj čo sa destinácie týka.. Šla by som napríklad do Košíc alebo do Banskej Bystrice alebo úplne najradšej by som bola keby sme sa stretli v BA na hlavnej a šli na hocijaký vlak ktorý nám napadne.

Prosím len seriózne, kto by si ten lístok naozaj budúci týždeň kúpil a fakt by so mnou šiel. A potom samozrejme hocikedy celé leto.
Ak nás bude viac tak to je len dobre Haha

0 Zareaguj!
Fxx
fxx, 22 ročný chalan, 24. júl 2013

nehovorila si,ze ho nebudes kupovat ? Hehe

1 Zareaguj!
H8u

@fxx jj dpc nechcela som bo stale niekam chodim tak som si chcela dat pokoj ale to sa neda odolat proste Hehe

2 Zareaguj!
Skingirl94
skingirl94, 19 ročné dievča, 24. júl 2013

Bože akurát keď nemám peniaze :´(
Hneď by som si kúpila ten lístok

3 Zareaguj!
Luc.ka
luc.ka, tvári sa, že má 6 rokov, 24. júl 2013

nice... ale mohli by aj kúsok za hranice potiahnuť takú akciu Haha

4 Zareaguj!
Obliviate
obliviate, 23 ročné dievča, fak, 24. júl 2013

dúfam že takáto akcia bude aj na budúci rok lebo teraz nemôžem Smutné

5 Zareaguj!
Tangerina
tangerina, 24 ročná žena, 24. júl 2013

kks, ja by som seriózne vážne išla! (aj každý deň) Hehe inak, super, že to tu píšeš, ja si ho asi vážne kúpim a keď tak, budem cestovať aj sama Hehe
len som si zabudla vybaviť tú fialovú preukážku Hehe

6 Zareaguj!
Fxx

@h8u dnes som sa ta isiel pytat ci v pondelok nebudes v BA nahodou ze by sme sli na CS stretko co bude ale este nezverejnili miesto,no zjavne ani nebudes mat cas Hehe

7 Zareaguj!
Tommyhot
tommyhot, 25 ročný chalan, Bratislava, 24. júl 2013

Ved to je uplne na chuja. Na IC treba priplatok, na 1. triedu tiez (predpokladam ze tak drahy, ze sa mesacny listok ani neoplati) atd. Klasika, ZSR Haha

8 Zareaguj!
H8u

@tommyhot OOOOO načo by som šla prvou triedou akože? Hehe

a da sa icčkam velmi lahko vyhnuť, ten nevlastný brat šiel teraz normálnym rýchlikom do košíc, trvalo to 5:50 a icečkom by to bolo 5.. to až taký rozdiel neni

9 Zareaguj!
H8u

@tangerina to je super, odkial si? ja si ju práve tiež musím ísť v pondelok vybaviť lebo mám český isic a ten neplatí.. mohla by si aj ty a vo štvrtok by sme mohli ísť niekam! Hehe

10 Zareaguj!
Tommyhot

@h8u 1. trieda je parada hlavne na dlhsie tratie. Do Kosic je to must have. Navyse v ICckach maju pivo a tych usetrenych 50 minut mozes presediet na dalsom pive Haha

11 Zareaguj!
H8u

@tommyhot mne ale nejde o to aby som ušetrila čas alebo sa mala ako v hoteli, a myslim že nikomu kto si ten lístok bude kupovať, ja sa nikam neponáhlam, nemám ani ciel, proste chcem len tak ísť.. preto mi neva ísŤ aj 10 hodin vlakom a vidieť pekné veci z neho a tak

12 Zareaguj!
Mefistofel
mefistofel, 25 ročný chalan, Nitra, 24. júl 2013

kludne ja by som aj isiel Haha a cestou mozme behnut na krivan Žmurk ale teraz to myslim vazne! HeheHeheHehe

13 Zareaguj!
Tommyhot

@h8u tych 10 hodin nevadi ani mne, ale zaparena 2. trieda je v tomto teple samovrazda. Navyse obycajny vlak, ktory nema ani (vychladene) obcerstvenie, tak to uz je uplne cele zle. Isiel som pred 3 tyzdnami z Prahy 2. triedou a nebyt toho piva, tak tam asi zdochnem. A to este neboli az take horucavy.

14 Zareaguj!
Tangerina

@h8u ja som z Nového Mesta Hehe (inak, ja som tá holka, čo na poslednom brnenskom stretku tak málo rozprávala, takže ak ti to aj po tomto zistení nebude vadiť, tak ok...ak bude, tak v pohode Hehe)
no ja idem práve budúci týždeň do Brna, takže keď tak, ja by som až ten ďalší mohla, vlastne potom už úplne stále Haha

15 Zareaguj!
Joplinka
joplinka, tvári sa, že má 8 rokov, inkognito , 24. júl 2013

@tommyhot no ty chudáčik, úplne chápem h8u o tom čo píše, tripy nemajú byť o pohodlí ale o zážitkoch. Keby som nevedela kto to píše, tak si myslím, že nejaká slečinka Hehe sorráč

16 Zareaguj!
H8u

@tangerina pockaj ktore stretko myslis, je mi znamy tvoj nick ale neviem nejako Hehe lebo co si vybavujem stretka tak o kazdom viem kto tam bol. ale jasne ze mi to nevadi boze, Hehe ved dohodneme sa teda potom a dalsi tyzden nieco dame

17 Zareaguj!
Katkaz
katkaz, 20 ročné dievča, :), 24. júl 2013

@h8u Banská Bystrica nie je moc zaujímavé mesto, ak možem poradiť obehaj všetky hrady zámky a jaskyne Haha a ak nejaké mesto tak určite Banská Štiavnica a Kremnica.

18 Zareaguj!
Natalyaaa
natalyaaa, 25 ročná žena, Bratislava, 24. júl 2013

to je úplne super, dík že si to tu dala Haha rozmýšľam že si to pôjdem kúpiť ďalší týždeň

19 Zareaguj!
Chmelovaslecna
chmelovaslecna, tvári sa, že má 6 rokov, mestečko Chorobná, 24. júl 2013

hm kedže mam zadarmo vlaky tak by som aj šla, škoda že mám BA tak odruky Hehe

20 Zareaguj!
Holandskasalama
holandskasalama, 22 ročné dievča, looking forward to get lost., 24. júl 2013

znie to super! Haha ale peniaze budem mať až za pár týždňov a potom sa vlastne aj tak budem sa musieť učiť Hehe ale neskôr sa pridám/ozvem ak to bude stále aktuálne Hehe

21 Zareaguj!
Luc.ka
luc.ka, tvári sa, že má 6 rokov, 24. júl 2013

@14 Hehe Hehe Hehe

22 Zareaguj!
Tangerina

@h8u tak ja neviem, to bolo ešte v novembri/decembri, neviem Hehe som tá čudná oranžovovlasá alysiina kamoška Hehe už dúfam vieš Hehe a v pohode, ja pôjdem úplne hocikam, tak potom Haha Hehe

23 Zareaguj!
Lenuli
lenuli, 21 ročné dievča, Bratislava, 24. júl 2013

@tommyhot looool ze must have, pobavili sme sa Happy Happy
vysvetluj to tym ktori maju mesacne 400e v hrubom, co na vychodnom Slovensku nie je ziadnou vynimkou...must have budu pre nich asi skor zaplatene ucty a potraviny ako nejaka prva trieda Happy

24 Zareaguj!
Waagbistritz69
waagbistritz69, 20 ročný chalan, P✘, 24. júl 2013

@22

25 Zareaguj!
Trdelniiiq
trdelniiiq, 31 ročný muž, 24. júl 2013

@tommyhot inac, co som chodil 2. triedou, maju aj tam klimu. Teda aspon vlaky, ktore chodia smer po->ba a spat, ke->ba a spat a mi->ba

26 Zareaguj!
Trdelniiiq

@26 do a z prahy som inac tiez isiel v plne klimatizovanom a 2.triedou

27 Zareaguj!
Mcvpn
mcvpn, tvári sa, že má 6 rokov, preč, 24. júl 2013

@barky

28 Zareaguj!
Sheily
sheily, 19 ročné dievča, Štúrovo/Nitra, 24. júl 2013

@tommyhot aj druhé triedy majú už väčšinou klímu Hehe

29 Zareaguj!
Fxx

@katkaz dnes som bol v banskej stiavnici a nepride mi to nejak extra zaujimave,je to akoby kusok zo stareho mesta v BA,nic speci podla mna za cim by sa tam oplatilo cestovat...slovensko je pre mna na jedno kopyto

30 Zareaguj!
Tommyhot

@lenuli ti co maju 400 v hrubom si v prvom rade nekupuju veci, ktore nevyhnutne nepotrebuju a ktore vyuziju, citujem "len tak niekam". Vola sa to rebricek hodnot.

@joplinka aky zazitok je byt v najvacsich horucavach prepoteny a smradlavy v spinavom zaparenom vlaku? Mne osobne by to pokazilo cely den. Este v tom ICcku si aspon mozes kupit studene pivo, ale v obycajnych slovenskych vlakoch akurat tak zdochnes od tepla Haha

31 Zareaguj!
Lenkaska1
lenkaska1, 18 ročné dievča, Bratislava, 24. júl 2013

@tommyhot aj v 2.triede je klíma ak neschytas starý vozeň

32 Zareaguj!
77hanes77
77hanes77, 19 ročný chalan, Banská Bystrica, 24. júl 2013

Ak by ste sa zastavili v BB, ozvite sa Hehe Haha

33 Zareaguj!
Lenuli
lenuli, 21 ročné dievča, Bratislava, 24. júl 2013

@tommyhot eh, rebricek hodnot tu zbytocne pleties Hehe kopec ludi chodi z vychodu do BA na tyzdnovky, takze cestuju lebo musia a pochybujem ze ak maju nieco pod hranicou priemerneho platu tak si budu teraz dva mesiace kazdy tyzden cestovat 1.triedou

ale nemusis to automaticky aplikovat na tento pripad... len som tym chcela povedat, ze to nie je MUST HAVE, pretoze vacsina ludi dokaze bez toho uplne v pohode prezit, pod must have si predstavim nieco ine ako nadstandardne sluzby

34 Zareaguj!
Tommyhot

@trdelniiiq @sheily aj to prazske cudo malo nieco, ale klimou by som to velmi nenazyval Hehe

35 Zareaguj!
Joplinka
joplinka, tvári sa, že má 8 rokov, inkognito , 24. júl 2013

@tommyhot veď už má aj plno osobákov klimatizáciu, aj druhá trieda...ty si nejaký moc fajnový a basta Cha

36 Zareaguj!
Endorphin
endorphin, 22 ročný chalan, Duchess, 24. júl 2013

@tommyhot na niektorych tratiach jazdia lepsie "obycajne" vlaky ako ECcka. A 1. trieda v niektorych vlakoch je obycajny odpad.

37 Zareaguj!
Cathy
cathy, 18 ročné dievča, Tam niekde s Jackom..., 24. júl 2013

Ja chcem strašne život ako máš ty :/
Keď si konečne zoženiem brigádu aj ja si dovolím takýto výlet Hehe

38 Zareaguj!
Christodoulou
christodoulou, 23 ročné dievča, tam, dušou za morom, 24. júl 2013

ja by som moznoze aj sla Hehe
@h8u som z ruzomberka, ale tak ak by sa slo tymto smerom, tak naskocim a pridam sa urcite Haha

39 Zareaguj!
Tommyhot

@endorphin na niektorych tratiach ano, ale to nie su statne vlaky, na ktore sa vztahuje tato akcia. Napriklad Komarno BA jazdi relativne v pohode sukromny vlak.

@joplinka tak asi si pod pojmom klimatizacia predstavujeme rozdielne veci Haha aj v kancli mame udajne klimu, preco ale chodime domov ako zo sauny nam uz nikto nepovedal Žmurk

40 Zareaguj!
Trdelniiiq

@tommyhot Hehe ale inac s @31 mas recht.

chodit niekam po slovensku vo vlakoch (ak to nie su tie nove dvojposchodove) alebo klasicke vagony, je utrpenie. len 2 hodinova cesta v horucavach cloveka uplne odrovna, to by som si teda vobec neuzil ani tu cestu, ani by sa mi nechcelo potom este chodit niekde po hradoch/na tury

41 Zareaguj!
Endorphin
endorphin, 22 ročný chalan, Duchess, 24. júl 2013

@tommyhot ano, to su RegioJet vlaky, tie som vsak nemyslel. Jazdia aj "obycajne" vlaky, ktore su nove a lepsie ako ECcka.

42 Zareaguj!
Tommyhot

@endorphin videl som nejake nove motoraky ZSR, ale len zvonku, takze neviem zhodnotit..

43 Zareaguj!
Boxer161
boxer161, 26 ročný muž, na riti, 24. júl 2013

skoda ze uz niesom student Hehe Smutné milujem cesty vlakom

44 Zareaguj!
Tasha5
tasha5, 22 ročné dievča, stale premenlivá ;-) , 24. júl 2013

skoooooooooda ze tak moc a student isla by som s h8u Hehe

45 Zareaguj!
H8u

@tangerina jezis ty si vierka?? sak poviem hned ty alysiina kamoska Hehe Hehe

46 Zareaguj!
H8u

dik vsetkym z roznych kutov slovenska, az niekam pojdem pozrem toto forum a ked tak sa ozvem a mozme sa aspon stretnut.

kazdopadne, niekto z okolia ba kto by vo stvrtok realne s tym listkom niekam siel?

47 Zareaguj!
Mielikki
mielikki, 18 ročné dievča, Pokémon diva , 24. júl 2013

škoda, že už nie som študent a že v týždni fakt čas nemám...

48 Zareaguj!
Hereiam
hereiam, 21 ročné dievča, 24. júl 2013

ja chceeeeem Hehe ja mám režinku a nemám sa s kým vláčikovať

49 Zareaguj!
Hereiam
hereiam, 21 ročné dievča, 24. júl 2013

ale nie som z BA, no prisadla by som neskôr...ak by mi do toho niečo nevošlo of course...ale rada by som Haha

50 Zareaguj!
Tangerina

@h8u ježiš, ja som nevedela, že si pamätáš moje meno HeheHehe alysia ma asi moc ohovára, ja ju nakopem! Hehe

51 Zareaguj!
Cimrman
cimrman, 21 ročný chalan, dostal krídla.. odletel, 24. júl 2013

@mefistofel na Krivan by mal vyliezt kazdy Slovak, takze za Krivan som rozhodne

a k tomu listku...ako kazde leto kvasim doma, takze toto velmi moc vitam, tiez spolucnost sa ani neda vyvazit peniazmi, nemam nic na robote takze to berem vsetkymi desiatimi, a neskor sa moze ist aj stanovat ... Žmurk hmm @h8u... velice chcem spoznat tvoje pásavčie ja Hehe

52 Zareaguj!
Mefistofel
mefistofel, 25 ročný chalan, Nitra, 24. júl 2013

@cimrman no ja som tam uz bol pred niekolkymi rokmi Cha Hehe, ale rad si to zopakujem Haha

53 Zareaguj!
Lochnessko
lochnessko, 19 ročný chalan, to nenájdeš :), 24. júl 2013

aj ja chcem...vlakom hocikam Hehe

54 Zareaguj!
Sisssa081
sisssa081, 19 ročné dievča, Prievidza, 25. júl 2013

@h8u aj ja chcem Hehe nemám lístok, ale režimku ..
@tommyhot napr na trase PD-BA chodí klimamtizovaný rýchlik .. viezla som sa aj v prvej triede.. rozdiel bol jedine v tom, že medzi jednotlivými štvorkami bolo sklo a nebolo v jednom rade 8 sedačiek, ale 6...
poviem ti, radšej chodím starými vlakmi .. nové rýchliky sú len zrýchlené osobáky a stoja za h*vno

55 Zareaguj!
H8u
h8u, 21 ročné dievča, United States of Eurasia, 25. júl 2013

@cimrman odkial si? mozes vo stvrtok? @hereiam ked tak ti dame vediet Haha ako stvrtok? @lochnessko detto.. vo stvrtok mozes? odkial si?

56 Zareaguj!
Lochnessko
lochnessko, 19 ročný chalan, to nenájdeš :), 25. júl 2013

@h8u nooo šak pravdepodobne môžem a som z NZ okolia

57 Zareaguj!
Antifunebracka
antifunebracka, 25 ročný chalan, stetka birdzu, 25. júl 2013

vsetky slovenske mesta, kde bude muse, s tebou pochodim. ale ne, kebyze nahovoris adelku, tak realne pouvazujem xD

58 Zareaguj!
Tasha5
tasha5, 22 ročné dievča, stale premenlivá ;-) , 25. júl 2013

taaaaak TN caka na B.vypadovku Hehe!!

59 Zareaguj!
Piter09
piter09, 17 ročný chalan, 25. júl 2013

v IC je navyse teraz wifi aj v 2. triede

ale inak, ked budem mat peniaze niekedy v auguste, mozno by som siel

60 Zareaguj!
Tommyhot
tommyhot, 25 ročný chalan, Bratislava, 25. júl 2013

@sisssa081 to zalezi aj od toho v akej 1. triede si sa viezla. Ja som sa viezol v takej, kde bolo asi o 60% menej sedaciek, ticho, klud, cistucke koberce a super hajzel (co po pive iste kazdy oceni)

61 Zareaguj!
Burble
burble, 20 ročné dievča, Enoby Dark´ness Dementia, 25. júl 2013

piči piči piči piči

prečo nemám tú slovenskú zľavovú kartičku

piči piči piči piči

62 Zareaguj!
Cimrman
cimrman, 21 ročný chalan, dostal krídla.. odletel, 25. júl 2013

@h8u som z presburgu Haha a ten stvrtok myslis uz dnes ? Oooo .. ked uz dnes tak to mi daj racej cislo nech nemusim len na internet ked to chcem riesit (do spravy)

63 Zareaguj!
Prostemarek
prostemarek, 25 ročný chalan, multiverse, 25. júl 2013

Ta kartička za 35evri je bohovská, škoda, škoda že je malo času :/. Ale keď pôjdete 18+ august, by som sa rád pridal, nech je to hocikam :]

64 Zareaguj!
Sisssa081
sisssa081, 19 ročné dievča, Prievidza, 25. júl 2013

@tommyhot v novom rýchliku, ktorý začal premávť niekedy začiatkom roka .. neviem , či práve 60% menej, lebo mne vychádza -1/4 celku = 25% v porovnaní s druhou triedou
v 2.tr tiež chodila aj obsluha s vozíkom, len teplotu nápojov nemám zistenú , pretože si pred cestou kúpim vždy veĺkú fľašu minerálky, ktoré oni nemajú
ešte k vychladenému pivu ... zober si termotašku a kúp v potravinách také, čo majú v chladiacich boxoch Žmurk

65 Zareaguj!
Atep
atep, 11 ročné dievčatko, Dievča bohužiaľ z mesta, 25. júl 2013

@drazoal ? Hehe Máš toľko peňazí? Hehe

66 Zareaguj!
Prostemarek
prostemarek, 25 ročný chalan, multiverse, 25. júl 2013

BTW: V piatok/sopodu, siel by niekto na pivec & pokec ohladom CS? Ideme po europe v auguste, nejake info by sa zislo :]
->Partyslava

67 Zareaguj!
Hereiam
hereiam, 21 ročné dievča, 25. júl 2013

štvrtok by bol fajn Haha

68 Zareaguj!
Drazoal
drazoal, 19 ročný chalan, Zvoľen, 25. júl 2013

@atep peniaze by možno aj boli, ale času v auguste je nejak šialene málo (ach)

69 Zareaguj!
Atep
atep, 11 ročné dievčatko, Dievča bohužiaľ z mesta, 25. júl 2013

@drazoal takže nič z toho?

70 Zareaguj!
Chevro
chevro, 23 ročný chalan, 821, 25. júl 2013

Dovez sa radšej sem na pivo ^^

71 Zareaguj!
H8u

ježiš všetci že tolko peňazi veď to je 35 eur o_______O

sieťove "jednokrajinne" listky v europe sa pohybuju v 10 aj viac násobne väčších sumách omg, pre porovnanie najlacnejšie ich majú bulharsku, srbsko, rumunsko, polsko, grécko.. v každej z týchto krajín je ponuka lístkov nasledovná:

môžete cestovať ľubovolné 3 dni v mesiaci = 53€
6 dní = 86€
8 dní = 100€.

A to som dala tie NAJLACNEJŠIE z celej európy. Napríklad nemecko, anglicko, švédsko.. každá krajina trojdňový 144€, 8 dňový 218€.

A teraz si to porovnajte s 35 blbými eurami za celý MESIAC absolútne neobmedzeného cestovania po krajine.
Ešte stále je to vela?

72 Zareaguj!
Jana2710
jana2710, 22 ročné dievča, Za Humnami/ Na Rovinke :), 25. júl 2013

ja mám tiež režinku ..kedy kde aký je plán teda? možno by som aj šla Haha)

73 Zareaguj!
Cimrman
cimrman, 21 ročný chalan, dostal krídla.. odletel, 25. júl 2013

pomaly kazdy treti tu ma rezinku, aj ja chceem ;-( .. a neni to vela penazi za mesacne cestovanie, aj keby sa cestovalo v dobytčáku Hehe

74 Zareaguj!
H8u

@cimrman myslela som o tyzden vo stvrtok ale zistila som ze musim ist k zubarke vtedy na 100% takze piatok ak by sa ti dalo

75 Zareaguj!
Piotra
piotra, 20 ročné dievča, cvokhaus, 25. júl 2013

Škoda, že som v auguste 2-3 týždne mimo a finančne vyfľusnutá a známi, čo by sa na to podujali, sú tak nejak podobne na tom.

76 Zareaguj!
Pannikto
pannikto, tvári sa, že má 7 rokov, (takmer)Bratislava, 25. júl 2013

husté, ešte sa tak prihlásiť na nejakú školu aby som si ho mohol kúpiť Hehe

77 Zareaguj!
Barky
barky, 22 ročný chalan, Tomb of the Mutilated, 25. júl 2013

@tommyhot som šiel normálnym rýchlom v lete a dostal som normálne vychladené pivo .. asi mám moc velkú karmu lebo sa mi to stalo viackrát Ehm

78 Zareaguj!
Tommyhot

@barky niektore rychliky maju "restauracny vozen", ale nemam pocit, ze je to pravidlo...

79 Zareaguj!
Barky
barky, 22 ročný chalan, Tomb of the Mutilated, 25. júl 2013

@tommyhot tými úvodzovkami si zrejme myslel kvalitu jedla Hehe no nwm dá sa to prežiť aj v obyčajnom rýchliku a aj dlhšia cesta mimo SVK ak máš pálenku a jedloHehe

80 Zareaguj!
Bebekex
bebekex, 21 ročné dievča, len hľadaj ďalej, 25. júl 2013

@lochnessko ty sa hanbi! a na mna si nevie najst cas Hehe more!

81 Zareaguj!
Tommyhot

@barky nie nie, nemyslel som kvalitu jedla Hehe ta je na hovno aj v IC.. len neviem ci sa to v obycajnom vlaku nazyva jedalensky vozen...

82 Zareaguj!
Lochnessko
lochnessko, 19 ročný chalan, to nenájdeš :), 26. júl 2013

@bebekex netrep

83 Zareaguj!
Mousisitka
mousisitka, 19 ročné dievča, nechcete koupit ketamin?, 26. júl 2013

ježiš, to je super!

ale nemôžem, len som nadšená Hehe

84 Zareaguj!
Cimrman
cimrman, 21 ročný chalan, dostal krídla.. odletel, 1. august 2013

tak nic z toho nede ci ako @h8u

85 Zareaguj!

Pridaj svoj koment

Logni sa a komentuj
  • Nick:
  • Heslo:

Ty ešte nie si na BIRDZ?
Regni si nové konto a nájdi si friendov.
BIRDZ je total zadara!   Registrácia

85reakcií
Birdzová roleta chráni fotky, blogy a písance pred pohľadmi okoloidúcich.
TOPlist