« Filozofovanie

Fórum pridal Sexywoman, 16. september 2013, ďalšie jeho diskusie »

Kolko obyvatelov a km2 musí mat minimalne štát ktorý môže byť TOP?

Sexywoman
sexywoman, 21 ročný chalan, Banská Bystrica, 16. september 2013

Ze proste akú rozlohu minimálne a koľko obyvateľov môže mať najmenej štát aby bol vojensky, ekonomicky aj po všetkých strankach veľmoc, resp. ma šancu byť TOP vo svete? Haha

0 Zareaguj!
Antifunebracka
antifunebracka, 25 ročný chalan, stetka birdzu, 16. september 2013

2

1 Zareaguj!
Vlado905
vlado905, 20 ročný chalan, Bratislava, 16. september 2013

to nezávisí od hustoty... Rusko má neobývané tundre a polárne oblasti, USA púšte, Kanada tiež je veľmi riedko osídlená....

2 Zareaguj!
Hovnovhlave
hovnovhlave, 16 ročný chalan, ďaleko za obzorom, 16. september 2013

od kedy sa ekonomika odvíja od rozlohy štátu alebo od počtu obyvateľov?

3 Zareaguj!
Tomias
tomias, tvári sa, že má 6 rokov, vychodoslovenske kralovstvo, 16. september 2013

vatikán je top, luxembursko je top, slovensko je top, kazdy stat je v niečom top..

4 Zareaguj!
Sexywoman

@hovnovhlave tak štát co má 1,2 tisíc obyv. nebude mať ekonomiku silnejšiu jak Čína ne? Hehe

5 Zareaguj!
Sexywoman

@vlado905 no a práve to Rusko ma zaujíma... Keď si vezmes Rusov je 145 miliónov, prakticky je to dosť ale na svoju veľkosť je to dosť malo, ale si vezmi napr. Činu ich je 10 krát toľko a jak to ze niesu az taký jak Rusi, napr. vo vojne by Čína mala dať zvyšok sveta dole lavou zadnou a ma pritom oficiálne slabšiu armádu jak Rusi... Alebo taký Izrael mi vybíja dych, zas tých 145 miliónov je dosť keď si vezmes ze v Ukrajine ich je ešte 8 miliónov, Kazachstan 4 milióny, to je ďalších 12 miliónov ale Izrael ma 7 miliónov územie polku zo SK a majú všelijaké bezpilotne lietadlá, grapefruitov vypestuju 3. najviac na svete a podobne...

6 Zareaguj!
Amikadze
amikadze, 20 ročné dievča, 16. september 2013

Hehe

7 Zareaguj!
Hovnovhlave
hovnovhlave, 16 ročný chalan, ďaleko za obzorom, 16. september 2013

@sexywoman no to zase nie... ale nemá to nič s počtom obyvateľov... a neviem prečo porovnávaš Čínu so štátom čo má len 1,2k - dosť obrovský rozdiel, tam je jasné, že Číne nemôžu konkurovať Hehe

8 Zareaguj!
Vlado905
vlado905, 20 ročný chalan, Bratislava, 16. september 2013

@sexywoman tak prečo sa pýtaš, keď si na to prišla sama? (si dievča? v profile máš chalan, nick mi hovorí niečo iné...)
jednoducho je hustota obyvateľstva bezvýznamná, keď hovoríme o týchto veciach....

9 Zareaguj!
Sexywoman

@hovnovhlave. Však kvalita je lepšia jak kvantita xD proste z toho štátu dajme tomu ze ma 1,5 k obyv. si jeden vezme milión číňanov a keď vyhrajú tak ešte 200 obyv. bude okupovať xD

10 Zareaguj!
Etelnair
etelnair, 11 ročný chlapec, ⊱ follow the white kitty ⊰, 16. september 2013

"majú všelijaké bezpilotne lietadlá, grapefruitov vypestuju 3. najviac na svete a podobne"

koniec hocijakej diskusie myslim Hehe

11 Zareaguj!
Hetfield
hetfield, 30 ročný muž, Pakáreň, 16. september 2013

myslim ze Mongolsko ma najmensiu hustotu

12 Zareaguj!
Torpedo08
torpedo08, 23 ročný chalan, kOkOtOvO, 16. september 2013

to ma velmi trapi ti povim

13 Zareaguj!
Zelva
zelva, 22 ročný chalan, 17. september 2013

Tie grapefruity to zabili

14 Zareaguj!
Majo
majo, 10 ročný chlapec, som Ⓜⓐⓙⓨⓢ a som ilumat ▲, 17. september 2013

ziadny stat, top stat.

15 Zareaguj!
Tomas71
tomas71, 23 ročný chalan, Zlaté Moravce, 17. september 2013

Všeobecne sa hovorí o tom, že superveľmoc by mala mať aspoň 200 mil. obyvateľov, okrem iných faktorov... Čo sa týka rozlohy, tak tá je dôležitá najmä z pohľadu výskytu nerastných surovín na území daného štátu a takisto z dôvodu akej takej potravinovej sebestačnosti. Napr. podľa mňa malý štát (rozlohou) ako Bangladéš, hoci má dosť obyvateľov, nemôže byť superveľmocou práve kvôli limitujúcej rozlohe, aj keby bol ekonomicky vyspelý. Na druhej strane, ak by nejaký štát ako jediný na svete ovládol prelomovú technológiu, ktorá by mu zaručila vojenskú superioritu, tak by bol pravdepodobne superveľmocou tak či tak Haha

16 Zareaguj!
Waagbistritz69
waagbistritz69, 21 ročný chalan, P✘, 17. september 2013

@11

17 Zareaguj!

Pridaj svoj koment

Logni sa a komentuj
  • Nick:
  • Heslo:

Ty ešte nie si na BIRDZ?
Regni si nové konto a nájdi si friendov.
BIRDZ je total zadara!   Registrácia

17reakcií
Birdzová roleta chráni fotky, blogy a písance pred pohľadmi okoloidúcich.
TOPlist