Fórum pridal Christiano_301, 9. 4. 2019 07:44 do kategórie Ďalšie mestá. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Čo by ste robili na mojom mieste?

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Denno-denne je doma hádka kvôli brigáde,že prečo nejdem niekde na brigádu.Volali má do tesca, zrušil som to.Nedostal som toľko,koľko mi ponúkli.Ešte niekde majú brigádu za 3€/hodinu.Kde som brigadoval vo výrobe tam mi dali 4€ len teraz neberú brigádnikov.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

A prečo nejdeš niekde na brigádu?
  2. 2
    Christiano_301

21 ročný chalan

Mám ísť do tesca kde mi nedali toľko koľko mi ponúkli? Ojebali ma. Napicu prístup k brigádnikom. Za 3€ mám robiť? To akože vážne? To nemám ani 30€ za deň. Vo výrobe som robil za 4€/hodinu. A tam sa mi páčilo. Mne neni dobre takto doma byt, ale keď viem aké je Tesco, vyskúšal som, nepáčilo sa mi tam, tak zrejme neurobím zas tu chybu, že pôjdem naspäť k ním. Potom že nechcem robiť. Dopici veď chcem robiť, ale keď nieje normálna brigada normálne platená.
  3. 3
    Christiano_301

21 ročný chalan

@karlotiskot za 3€? Do tesca má volali. Ty vôbec čítaš čo tu pisem?
  4. 4
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@christiano_301 A prečo nejdeš niekde na brigádu?
  5. 5
    Lafiziq

24 ročný chalan
    Bratislava

a to v ktorom meste bývaš?
  6. 6
    Christiano_301

21 ročný chalan

@karlotiskot lebo malo platia
  7. 7
    Majmarad

35 ročný ujo

@christiano_301 a čo si čakal? Pečené holuby ti nebudú padať do huby :D Ja som robil po škole ešte za menej.
  8. 8
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@christiano_301 A prečo nejdeš niekde inde na brigádu?
  9. 9
    Christiano_301

21 ročný chalan

@majmarad to ani čakať nemôžem. Ale chápeš že nevyplatia poriadne? A ja som im mohol hocičo povedať, oni si hovorili svoje.
  10. 10
    Majmarad

35 ročný ujo

@christiano_301 podľa zákona a zmluvy ti musia vyplatiť presne toľko, koľko majú. Inak ich môžeš žalovať :)
  11. 11
    Christiano_301

21 ročný chalan

@majmarad no v tescu som robil 7,5 hodín, 4€ za hodinu a napísala mi henta pica 6-6,5 hodiny. A ja som jej mohol hocičo povedať
  12. 12
    Majmarad

35 ročný ujo

@christiano_301 neviem, pol hodinu máš zo zákona prestávku a tú druhú neviem kam podela, takže ti najskôr nestrhli len tak. Tak choď inde, kde to majú inak vyriešené.
  13. 13
    Christiano_301

21 ročný chalan

@majmarad a rodičia jebu do mna prečo tam nejdem naspäť, no pre toto. Akože kde sme. Že som začal robiť o 7:00, hlavne že o 5:50 som tam bol.

Aj vo výrobe som začal robiť o 14 a nešiel stroj tak som musel čakať alebo má dali inde s toľko napísali koľko mali, 7,5 hodín, nie jak v tescu. Tam jebu na brigádnikov.
  14. 14
    Christiano_301

21 ročný chalan

@majmarad ako som už spomínal, v nejakej firme mi ponúkli brigádu ešte za 3€/hodinu. Je to malo podľa mna.
  15. 15
    Arywian

19 ročné dievča

kaufland platí lepšie :D ...aspoň u nás a dochádzka sa rieši elektronicky cez čip
  16. 16
    Sasi2680

26 ročná žena

jasné, tak radšej nerob nikde a budeš mať 0€, ako by si mal ísť niekde robiť za 3€ :D a @13 podľa mňa nikoho nemusí zaujímať, že ty prídeš o hodinu skôr do práce, ked ste sa raz dohodli a ak to máš aj v zmlue, že budeš začínať v určitú hodinu.
  17. 17
    Clarise

19 ročné dievča

Nepodpisujes náhodou zmluvu o brigádnickej činnosti a tam máš ze koľko musíš odpracovať a koľko za to cele dostaneš! Keď si nič také nepodpísal tak ti nemusia nič vyplatiť alebo ti môžu ale minimum. A keď nevie koľko si od robil tak si kúpte do tej prace alebo brigády a tam sa budú všetci podpisovať ze kedy prišli a odišli a tam by to mala čierne na bielom koľko si od robil. A keď není tvoja šéfka tak chod za nadriadeným. A stazuj sa alebo to rieš inak... Ale najprv skus cez toho šéfa lebo určite je niekto nad ňou
  18. 18
    Clarise

19 ročné dievča

Keď máš nad 18 tak by si mal dostať okolo štyroch alebo piatych eur lebo iba mladší dostanú myslím tri eurá... Skus MC Donald tam je myslím za hodinu päť eur... Alebo však skus iné keď ta tesco ojebal ale ja by som to asi riešila ze keby ma okradli... Rátal si si o koľko? Ja by som si na tvojom mieste zapisoval koľko si od robil a potom by si mal aj dôkaz že na okradli alebo s tou zapisnicou a tým notesom... Kúp si notes a napíšeš prichod a dáš podpísať tej babe a nemôže ta okradnúť ak hej tak skus vážne toho nadriadeného.. A moja sestra robila MC Donalde a myslím ze sú férový!! Len skus podpisovať zmluvy aby si bol isteny!!
  19. 19
    Christiano_301

21 ročný chalan

@clarise 30€ by som mal dostať za deň a 24 a 26 som dostal. Ako kedy koľko hodín napísala ta pica. Veď mám 21 a mám robiť za 3€ za hodinu? A čo McDonald’s?

O čom ty hovoríš vyššie to som podpísal keď som išiel robiť do výroby. Že koľko kusov a podobne. Ale keď som robil v tescu mal som studensku výnimku teraz už nemám. Teraz mám normálnu dohodu len, brigádu, ale žiadne výnimky.
  20. 20
    Christiano_301

21 ročný chalan

@clarise a ešte toľko dodám, že v tescu som začal od 6 a už pred 6 som tam bol a pica od 7 začala rátať hodiny. Prídem P 13:45-50 a že ešte neni 14:00 o hodinu menej ti zapíšem. Akože chápeš? Vo výrobe mi stále podpísali 15 minút pred koncom a v tescu mi odrátajú 1 hodinu alebo 1 a pól? To kde sme.
  21. 21
    Clarise

19 ročné dievča

@christiano_301 rieš to s nadriadeným!!
  22. 22
    Christiano_301

21 ročný chalan

@clarise už je to neskoro.
  23. 23
    Clarise

19 ročné dievča

Keď si podpísal zmluvu a tam bolo koľko máš odpracovať za mesiac tak môžeš tým argumentovať... Ak nemáš stanovený čas že kedy do kedy tak tým môžeš argumentovať ... Ak máš ze od kedy do kedy tak s tým nemôžeš nič spraviť. Ale však to nerieš s nou ale s jej nadriadeným alebo cez políciu!
  24. 24
    Clarise

19 ročné dievča

Nikdy není neskoro iba keď je to po roku alebo dvoch vtedy áno
  25. 25
    Christiano_301

21 ročný chalan

@clarise cez Tesco som to nemal tak podpísanú zmluvu, lebo cez agentúru som išiel, nie cez INDEX! A tam bolo v zmluve že 4€ na hodinu a nie to že koľko musím urobiť.

Vo výrobe som mal napísané v zmluve koľko musím urobiť kusov a podobne.

A čo myslíš čo s tým vyriesim?
  26. 26
    Christiano_301

21 ročný chalan

@clarise ja nie som ten typ človeka kto to hneď rieši, ja nato kašlem. Sak lebo co povedala tak to muselo byt. Nič som tým nevedel urobiť
  27. 27
    Clarise

19 ročné dievča

@christiano_301 no môžeš argumentovať ze ta okradla a môže ísť do basy ale tak neviem ci ti uznajú to cez tu agentúru... Lebo keby ta kryla ta agentúra tak by ti musela ta baba vyplatiť to co ti je dlžná
  28. 28
    Clarise

19 ročné dievča

Chápeš že ona nemá posledné slovo! Posledné slovo má jej šéf ktorý ťa platí ona je jeho podriadená... Však keď ta okradla o dosť tak to ries!
  29. 29
    Christiano_301

21 ročný chalan

@clarise veď za 7,5 hodín zápise 6 a 6,5? Akože sú to pár €, ale aj tak.
  30. 30
    Clarise

19 ročné dievča

@christiano_301 tak ale aj tak ta okradla chápeš že tu ide o princip kto vie koľko ľudí okradla. Ja by som to riešila!ale tak je to na tebe ale hlavne asi zo šéfom lebo s nou nie. A on je hlavný a s ním by sa dalo dohodnúť!
  31. 31
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Shithead

Tesco je známy ojebávak, ani bohovi by som tam nerobila :D Takže dokonale chápem, ale to tam fakt máte iba tesco?
  32. 32
    Christiano_301

21 ročný chalan

@tralalibang Nie. Iba to mi ponúkol Index Noslus
  33. 33
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Shithead

A čo blízke okolie, najbližšie dediny, mestá? Alebo skús hľadať mimo agentúry, niečo sa určite musí nájsť :)
  34. 34
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Ja som sa v tescu ked mi kedysi robili taketo picoviny tak pohadala, ze som este aj cokoladu od nich dostala ako ospravedlnenie :D
    Ludia su svine, ludia cakaju, kolko znesies a ked sa nebranis, tak to mas takto...
  35. 35
    Christiano_301

21 ročný chalan

@tralalibang vieš, úprimne poviem, neviem sa sám zorientovať. Všetko ocakavam od rodičov že oni mi v tom pomôžu.
  36. 36
    Christiano_301

21 ročný chalan

@staphylococcus mas pravdu. Lenže ja nevjem sám seba brániť, proste ja som až príliš dobrý človek
  37. 37
    Autistik

26 ročný muž

tie sumy su v cistom, ci v hrubom? kolko by to bolo v cistom?
  38. 38
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

V tvojom pripade, podla toho, co tu sledujem, by som pouzila ine slovo nez dobry, ale ok :D
  39. 39
    Christiano_301

21 ročný chalan

@staphylococcus aké slovo? :) teraz akože chceš povedať že som zlý človek? :)
  40. 40
    Christiano_301

21 ročný chalan

@autistik už ani neviem. Sa u zdá že v čistom.
  41. 41
    Antifunebracka

29 ročný muž
    caputova birdzu

lenivec
  42. 42
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Nahovorim, ze nie si dobry clovek, iba ze toto nie je o dobrote, ale o lenivosti a nesamostatnosti.
  43. 43
    Pandoras

hrá sa, že má 0 rokov
    z minulého storočia

Neviem ako v tvojom meste alebo na dedine, ale u nás v jednom nákupnom centre tuším vždy vidím na obchodoch, že hľadajú brigádnikov
  44. 44
    Sasi2680

26 ročná žena

@35 nevieš si nič sám vybaviť a všetko očakávaš od druhých, ale 3e na hodinu sú ti málo :D
  45. 45
    Dee99

25 ročný muž
    RK

Radsej nerobit vobec ako robit za malo... :D dziiiiizs :D
  46. 46
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Tesco v BA berie od 16 rokov študentov za 3,80€/h na dokladanie tovaru. Na pokladňu za viac. Billa, Lidl, takisto 5€ na hodinu ale aj za pokladnu.
    Do výroby v BA nájdeš za 4€/h a viac v pohode.
    Bohvie odkial si, ale je pravda, že mimo BA je to s brigadami horšie a 3€/h niekde v Handlovej by nebola najhoršia brigáda, aspoň by bola.
  47. 47
    Christiano_301

21 ročný chalan

@wistingher ináč rozmýšľal som že pôjdem do ba alebo v Tt na brigádu keď v NR nemajú poriadne žiadne
  48. 48
    Bakedbride

29 ročná žena

Počúvaj zlatko, Lidl je správna voľba, tak prečo nejdeš brigádovať tam?
  49. 49
    Christiano_301

21 ročný chalan

@bakedbride v mojom okoli nieje takáto brigada
  50. 50
    Magoriáš

28 ročný muž

@christiano_301 si len lenivý kokot tak to pochop, nechce sa ti, ja som robil za 2,70 a mal som 17 rokov, nikoho to nezaujímalo, chcel som si kúpiť nejaké veci, chcel som niekam ísť nebola iná možnosť a v tej fabrike bolo veľa kokotov a dokonca som si tam tak trocha poničil zdravie ale tak som chlap beriem to v pohode, podľa tohto popisu usudzujem že si len ufňukaná slečinka nič viac. Schop sa a buď chlap! Držím ti v tom palce!
  51. 51
    Magoriáš

28 ročný muž

@christiano_301 tento tvoj post bol z tvojej strany uverejnený len z jedného prostého dôvodu, chceš aby ťa tu ľudia poľutovali a prikývli ti, no ako si sám videl, mnoho robilo aj za menej a keď chceli dačo mať museli o to dbať, mal by si sa zoceliť a robiť čo treba a nie sedieť doma ako čurák a ešte čo sa tvojho veku týka no hanba človeče !!! hanba tfuj pľujem na teba a na takých ako si ty! Ste len odpad spoločnosti. Takýto ľudia končia ako trosky....
  52. 52
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Shithead

No tak kamo, to len jedna rada- máš internet, máš Google tak hľadaj. Máš 21 rokov omg, v 21 som už bývala sama, prala som si, starala sa o byt, varila a ešte som študovala 2 vysoké školy a popri tom som robila 12tky za menej než 3€ na hodinu. Akože čo čakáš, že dokedy budú za teba rodičia vybavovať veci? Mi nehovor, že v krajskom meste nie sú iné brigády ako Tesco omg.
  53. 53
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Shithead

Ja a potom tu nezabudni prísť o pár rokov vyplakávať, že ťa žiadna nechce. Takého neschopáka, čo si ako 21rocny nevie ani s prístupom na internet nájsť brigádu v KRAJSKOM meste by každá normálna žena obišla na 100km. Ale ja viem, mamahotel je príťažlivý, čo?
  54. 54
    Autistik

26 ročný muž

@tralalibang 2 vysoke skoly naraz, ci po sebe?
  55. 55
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Shithead

@autistik Naraz :)
  56. 56
    Autistik

26 ročný muž

@tralalibang to si ani nespala ked dve vysky a aj robota
  57. 57
    Shifter

22 ročný chalan
    Považská Bystrica

Chlapče daj sa dokopy tak tu neplač a najdi si niečo lepšie či čo od nás chceš?
  58. 58
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Shithead

@autistik Spala, ale nemala som skoro žiadny voľný čas :D
  59. 59
    Autistik

26 ročný muž

@tralalibang to ja by som ani nestihla robit popri skole