Fórum pridal Optimuslapis, 9. 1. 2019 17:49 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Chcete odisť zo Slovenska?

0
Optimuslapis

20 ročný chalan
Tvrdošín

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kaiserchief1

23 ročný chalan

Nie, práveže odtiaľ nikdy nechcem odísť.
  2. 2
    Robinsonleon

24 ročný chalan

@kaiserchief1 ani nie, ale asi treba ist von... niekde vo svete byt rok dva nie? Nieco zazit a tak
  3. 3
    Bebekex

25 ročná žena

nehovorim,ze navzdy,ale chcela by som to skusit aj inde,iba pre tu skusenost
  4. 4
    Bebekex

25 ročná žena

lol.pisem jak madar
    stahp beata
  5. 5
    Heineken

24 ročný chalan

ano ale ja sa vratim :D
  6. 6
    Kaiserchief1

23 ročný chalan

@robinsonleon Neviem necítim tu potrebu akosi. Mal som tu zatiaľ skvelú prácu a dúfam, že sa mi tu podarí aj študovať.
  7. 7
    Kaiserchief1

23 ročný chalan

@robinsonleon Akože ísť ako turista a navštíviť zahraničné a exotické krajiny mi problém nerobí ale v žiadnej by som nechcel ostávať nastálo.
  8. 8
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Už som odišla. A asi sa nevrátim.
  9. 9
    Robinsonleon

24 ročný chalan

@kaiserchief1 ja tak isto. Dokoncit popri robote skolu... ale potom. Proste nejake velkomesto... vo filmoch to vyzera vzdy tak dobre
  10. 10
    Robinsonleon

24 ročný chalan

@kaiserchief1 ked ale clovek ako turista vidi strasne malo, skoro nic
  11. 11
    Amikadze

24 ročné dievča

Casom sa asi chcem vratit.
  12. 12
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

neviem

chcela by som sa vratit a cosi zmenit, lenze ked to pode hentak dalej, tak asi ma prejde chut
  13. 13
    Kaiserchief1

23 ročný chalan

@robinsonleon Chápem, no neláka ma to. Veľkomestá mi tiež nie sú sympatické.

Istotne by ale pre Slovensko bolo fajn keby sa ľudia po čase s tým čo sa naučili, vracali domov a nie len z tadeto odchádzali. Aby to čoho sa niekde nadýchli, tak aby to tu vydýchli a pocítili sme to aj ostatní.
  14. 14
    Optimuslapis

20 ročný chalan
    Tvrdošín

@kaiserchief1 kolki ludia sa vratili napr z Irska a potom to olutovali , ze na Slovensku mali problem najst a pracu a pod. A taktiez ked sa narodis na Slovensku, automaticky to nemusi znamenať, ze sa citis Slovakom. Zalezi od jednotlivych skusenosti a pod. preco niekto chce a nechce odist zo Slovenska, myslim si....
  15. 16
    Themickey

hrá sa, že má 0 rokov

mám v pláne bývať na Slovensku a pracovať v Rakúsku
  16. 17
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Shithead

Už som preč, nikdy sa nevrátim.
  17. 18
    Helloxd

22 ročný chalan

uz sa stalo a nevratim sa :D
  18. 19
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Shithead

@kaiserchief1 Poznám len ľudí, ktorí po návrate opäť rýchlo zdrhli preč. Síce poznám aj takých, čo sa vrátili, ale to boli prevažne ľudia, ktorí na Slovensku mali deti a do zahraničia si išli len zarobiť na život. Inak fakt nepoznám nikoho, kto by tam po návrate ostal dlhšie ako pár mesiacov, poprípade väčšina ľudí, ktorých poznám ani len nepremýšľa o návrate.
  19. 20
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Tie vaše Už som ( mi to pripomína niečo,, ale nič no ... )

A kto vie , neviem
  20. 21
    Fr33rid3

26 ročný muž

Bol som v Anglicku, Nemecku, Švédsku, Rakúsku čaká ma Amerika možno Kanada a tou to ukončím postretal som veľa mladých ľudí a 80% tvrdila že sa vráti domov na Slovensko a iné štáty. Ľudia čo tu píšu že sa nevrátia a nechcú sa vrátiť je len určité percento. Život v cudzej krajine je totálny hnus každý ma inú kultúru a správanie a nie každému vyhovuje kvôli peniazom a falošnému pocitu šťastia obetovať svoje sny. Stretnúť ľudí s dôverou a porozumením je beh na dlhé trate. Vypracovať sa hore trvá roky aj ked netvrdím že to nieje možné a podotknem treba tvrdo pracovať obdivujem ľudí ktorým stačí 30 dní dovolenky odmakaného roka :D to je nonsens ale budiš mercedes a veľký dom je pre niekoho viac. Za všetky tie prachy odporúčam cestovať človek stretne úplne iných ľudí pretože zakomplexovaný materialisti budú furt tárať len práca, auto kde čo a hlavne sťažovanie :D Toto je len moja skúsenosť a nevymenil by som nikdy svoj život za peniaze a to ich mám dosť. Nejde mi o samochválu len sa delím s mojími skúsenosťami ale to je na dlhšie pretože v každej krajine som bol cca 2 roky a stačí vidieť a počuť a človek si vie spraviť obraz o danej krajine. Slovensko nieje zlá krajina len rozvoj brzdí vláda a hlavne DANE sú to vysoké DANE ! Prajem všetkým zdravie a plnte si svoje sny život tu nieje na hromadenie odpadu ale pre radosť zo zážitkov :)
  21. 22
    Pandoras

hrá sa, že má 0 rokov
    z minulého storočia

Raz určite. Hlavne tak definitívne 'usadiť sa' by som chcela v zahraničí
  22. 23
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

Bol som pár rokov a onedlho sa vraciam
  23. 24
    Victoria1

21 ročné dievča
    Birmingham

Odišla som a zatiaľ neľutujem.
  24. 25
    Charlie1

21 ročný chalan

@staphylococcus to sme radi
  25. 26
    Charlie1

21 ročný chalan

Slovensko má jedinú nevýhodu a to sú nizke platy ... Ináč ako krajina je to na živobytie super štát
  26. 27
    Mobscene_69

25 ročná žena
    Smultronställe

Raz som už odišla ale vrátila som sa, no nevylučujem, že by som zas odišla
  27. 28
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

Určite by som šiel pracovať do zahraničia,ale žiť asi nie,možno po rokoch.Slovensko mám rád,ale zahraničie je zahraničie.
  28. 29
    Majky538

25 ročný muž

potrebujem mat v dosahu 1-2 peso od seba nejaky kopec ktory sa da vyslapat :D v okoli ZA perfektne :3
  29. 30
    Optimuslapis

20 ročný chalan
    Tvrdošín

@charlie1 a este mentalita ludi nie je uplne v poradku
  30. 31
    Dwarvax

31 ročný muž

Ja som odisiel do CR a neviem, ci sa vratim. Skor ma to taha este dalej.