« Hudba

Fórum pridala Kamikla, 1. august 2008, ďalšie jej diskusie »

Ako ste sa učili hrať na gitare?

Kamikla
kamikla, 22 ročné dievča, krupina, 1. august 2008

Ahojte....začínam hrať na na giatare, viem všetky akordy /aspoň tie základné/, tempo...
chcem sa len spýtať ako mám začať s hraním na gitare...
ako ste začínali vy??? aspoň tý ktorí už vedia hrať na gitare
dik.

0 Zareaguj!
Magorka
magorka, 20 ročné dievča, Zlostníček, 1. august 2008

chyť gitaru do ruky a začni Hehe...no,ja somsa učila v zuške,ale ma to nebavilo Haha

1 Zareaguj!
Jimi28
jimi28, 11 ročný chlapec, Trenčín, 1. august 2008

pozri na nete nejake clanky,no nie?

2 Zareaguj!
Magaman
magaman, 25 ročný chalan, Bratislava, 1. august 2008

Mnoo kupil som si spanielku, knizku, hral som si akordy, potom som sa ucil z tabov z netu hrat pesnicky od Ine kafe. Ale moc mi to neslo (ale bavilo ma to).. Az mi raz kamarat pozical elektriku a vtedy som az prisiel na to co ma naozaj bavi, kupil som si elektriku a zacal chodit na hudobnu. Teraz uz hram 5,5 roka a na hudobnu nechodim..

3 Zareaguj!
Kasko
kasko, 26 ročný muž, Ružomberok, 1. august 2008

noty najdes aj na nete. a pokial viem. tak vela profesionalych gitaristov nevedeli ani noty mam pocit. proste vedeli len hrat. a jedneho aj poznam ... za tyzden sa naucil hrat noty nepoznal ale vedel hrat Haha takze chytit do ruky gitaru a hrat.

4 Zareaguj!
Patres87
patres87, 26 ročný muž, Revúca, 1. august 2008

no uc sa v prvom rade nejake songy a co najviac, podla tych akordov a potom mozes aj podla tabov hrat ktore staihnes aj stamad napr: » ultimate-guitar.com/tabs/....

good luck a vela prasknutych strun Žmurk

5 Zareaguj!
The.wall
the.wall, tvári sa, že má 7 rokov, The Dark Side of the Moon, 1. august 2008

hmm, nejako podobne ako magaman..
od tej doby co mam elektriku hram par hodin denne a stale ma to dost bavi..
dokocna aj kapela je, aj kocnerty mame mat, ale nie mojou zasluhou. najviac ma asi fascinuje hrat technicku hudbu, hej moja zaleba v death metaleHehe

6 Zareaguj!
Jimi28

dievcina hovorila ze akordy vie tak ak sa chce rozvijat nech sa uci techniky hry

7 Zareaguj!
Sisacik
sisacik, 24 ročná žena, Liptovký MIkuláš, 1. august 2008

ja som zacinala cviceniami pre pravu a lavu ruku, zakladne akordy, potom ma viedol ucitel , naucila som sa nejake etudy, zaklad hrania z not, vela cvicenia s metronomom atd, teraz pokracujem stale novymi akordami ( vsetky sa samozrejme naucit nedaju kedze ich je obrovske mnozstvo, na vrchole budem ked pochytam jazzove akordyHehe)..takze moja rada: akordy a stale nove,naucit sa ich dokonale prechytavat a neoddalovat velmi prsty od hmatnika, stupnice - na tychto vecickach sa daju paradne precvicit prstoklady, pohyblivost prstov a veci z tabov/not sa ti budu onedlho hrat jedna radostHaha zelam vela trpezlivosti

8 Zareaguj!
Kamikla
kamikla, 22 ročné dievča, krupina, 1. august 2008

@5 ďakujem veľmi pekne
@3 @6 aj ja chcem mať veľmi elektrickú, myslím si že by ma to viac bavilo...

9 Zareaguj!
Azizi
azizi, 26 ročná žena, Ankh-Morpork & Bratislava, 1. august 2008

ja som sa snazila z takej dvesto rocnej knizky pre samoukov, ale akosi nevydalo HeheHeheHehe

10 Zareaguj!
Jimi28

myslis ze za tie roky sa zmenilo postavenie akordov na hmatniku? Hehe

11 Zareaguj!
Azizi
azizi, 26 ročná žena, Ankh-Morpork & Bratislava, 1. august 2008

@11 nie, uvedomujem si ze je to cisto moja neschopnost a to, ze som to priskoro vzdala Hehe ale ked ta knizka bola tak neskutocne smiesna Hehe

12 Zareaguj!
Danushka305
danushka305, 20 ročné dievča, Atlantída, 1. august 2008

no ja chodim do hudobky uz druhy rok, ucime sa tam klasiku, no ak sa mam priznat velmi dobry pocit zo seba nemam Smutné((......posledny cas si pozeram na nete nejake akordy a skusam Haha

13 Zareaguj!
Zuzankaznamestova
zuzankaznamestova, 23 ročné dievča, planéta Zem, 1. august 2008

no... ja som rok chodila do zusky, kde ma naucili drzat struny a brnkat, resp. otrepane P I M A... takze na tvojom mieste by som si o tom nieco zohnala, napr. ze ktory prst ma ktoru strunu(to ti prinajhorsom vysvetlim aj ja, ale je lepsie, ked to budes mat niekde aj na obrazku), co vobec tieto pismenka znamenaju, aky je zakladny postoj a potom nejake zaklady ako napr. ze vzdy musis úrsty striedat, nikdy nemozes hrat stale tym istym prstom atd.
potom som s tym tresla, lebo zuska je kktina ak zacinas v neskorom veku. no a o rok mi otec ukazal 7 akordov (nothing else matters) a odvtedy sa ucim sama... co je vsak dolezite, tiez pochopit aspon tabom, ked uz by si aj noty nevedela, ale aspon teda tie taby, aby si vedela proste hrat podla nich.
nuuuz a potom som len cvicila a cvicila a zlepsovala sa, skusala tvorit... nikdy nehravam trsatkom, ale to je na tebe. ak vsak chces vediet na gitare hrat naozaj dobre, mala by si vediet brnkat... nuz a to je asi vse, potom sa uz mozes naozaj len zlepsovat, ked uz budes mat zaklady... ale ako dobru radu nad zlato ti dam jednoduchu - najdi si niekoho, kto to vie nech ti ukaze aj cvicenia a vobec tieto zaklady. tak sa naucis lepsie ako z netu Žmurk

14 Zareaguj!
Sasha01
sasha01, 11 ročné dievčatko, 1. august 2008

ja som to skusala ako samouk ale nejak mi to neslo...vedela som par akordov ale jednoducho mi chybal niekto kto by mi ukazal co sa mam ucit a ako...a nejako som nevedela pochopit taby...hm...

15 Zareaguj!
Sisacik
sisacik, 24 ročná žena, Liptovký MIkuláš, 2. august 2008

taby su celkom jednoducheŽmurk ak im niekto nechape , pozrite si na nete alebo mi napiste TS a velmi rada objasnimŽmurktaby su pre ludi, ktory nemaju hudobne vzdelanie a nevedia hrat z notHahaa suhlasim , na gitare je dolezite vediet vybrnkavat , tez tak hram , okrem elektriky, tam hram trsatkom..a jo, naj by bolo mat nejakeho ucitela ktory by ta viedolHaha

16 Zareaguj!
Kamikla
kamikla, 22 ročné dievča, krupina, 2. august 2008

taby mi nerobia problém...už sa ich naučila čítať...vybrnkávanie mi nejak nejde...

17 Zareaguj!
Jeseter
jeseter, 24 ročný chalan, Bratislava, 2. august 2008

hraj na basu...gitaristov je plná riť a nič nevedia...a basáci sa ťažko zháňajú ak potom budeš chcieť kapelu tak vyriešiš bez problémov

18 Zareaguj!
Kamikla
kamikla, 22 ročné dievča, krupina, 3. august 2008

@18 ..hej ja viem...aj ja chcem skor hrať na basu ako na normálnu španielku ....ale nejak penízke nedochádzajú

19 Zareaguj!
Daydreamer
daydreamer, 13 ročný chlapec, 18. august 2008

nagitaru som sa poriadne ani nezacal ucit, ale tri roky uz hram na banjo takze na pravu ruka je na gitaru vycvicena az moc (na banjo sa hra troma prstami, rychlo) lava ruka trochu robi problem s akordamiCha ale plne suhlasim s prispevkom kde dievcina vravela aby si sa snazila mat prsty co najblizsie pri hmatniku, ziskas tym cas a postupne aj velku rychlost, pozri tuto:

20 Zareaguj!
Sarhan
sarhan, 20 ročný chalan, 10. november 2009

Poradi mi niekdo akymi akordami mam zacat hrat na gitare
Ked sa bude dat poslite mi neake IP stranky.
Dakujem

21 Zareaguj!
Cassydy21
cassydy21, 28 ročný muž, Tlmače, 31. január 2010

ja som jednoducho chytil gitaru do ruk a skusil som....sice ani noty ani akordy neviem, najlepsie sa mi hra podla tabulatorov....niektori hovoria, ze takto nikdy nebudem nic vediet, ale neni to pravda....zalezi aj na tom, akemu stylu hudby sa chces venovat...napriklad mna to taha do metalu semtam do punku a tam fakt akordy nepotrebujes az tak....vecsinou su to vybrnkavacky a jednoduche kombinacie....ale pokial mas v plane hrat skladby (ohnikove songy), tak potom akordy potrebujes....a este nieco na zaver..vela ludi tvrdi, ze pokial sa ucis hrat na gitare, tak by to mala byt spanielka....ja som kupil elektriku a ucil som sa na tej....skusal som aj spanielku, ale nema to ten zvuk....takze moj osobny nazor na to vsetko je taky, ze zalezi na tom co vlastne chces hrat....ale lahsie sa asi naucis na elektrike.....Haha tolko odo mna.... pokial niekto nieco, tak na mailovu adresu Haha alebo rp na pokeci Hehe zatial bye

22 Zareaguj!
Miskaa96
miskaa96, 18 ročné dievča, Hnúšťa, 5. august 2010

Ja mám tiež gitaru asi tri dni.. ale neako mi nič nejde.. chcem sa prihlasit do zus ale newiem či budem mat trpezlivost.. tak akniekto viete tak enaku dobru stranku.. diky

23 Zareaguj!

Pridaj svoj koment

Logni sa a komentuj
  • Nick:
  • Heslo:

Ty ešte nie si na BIRDZ?
Regni si nové konto a nájdi si friendov.
BIRDZ je total zadara!   Registrácia

23reakcií
Birdzová roleta chráni fotky, blogy a písance pred pohľadmi okoloidúcich.
TOPlist