Fórum pridal Christiano_301, 18. 5. 2019 20:16 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aké číslo ZP mám uviesť keď chcem dať výpoveď v skúšobnom dobe?

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Mám tam 15 bodov. Napíšem to nižšie, lebo nezmestí sa to sem.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Christiano_301

21 ročný chalan

V zmluve mám 15 bodov. 1. Bod: deň nástupu do práce. 2. Bod, miesto výkonu práce. 3. Bod: že čo budem robiť akú prácu vykonávať, operátor výroby. Čo sa tam vlastne robí atd. 4. Bod: mzdové podmienky. 5. Bod: pracovný čas. Zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodli, že zamestnávateľ je oprávnený rozvrhnúť pracovný čas nerovnomerne v súlade s ustanovením ... ZP. V súlade ustanovením ... ZP pracovný čas zamestnanca je:. 6. Bod: výmeru dovolenky ustanovuje ... a nasl. ZP. Dĺžku výpovednej doby upravuje ... ZP.

7. Bod: v súlade ... ods. 8 ZP zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli že ak zamestnanec nezotrva počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú najrafinovanejší sume ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku zamestnanca a dĺžky výpovednej doby. Zamestnanec súhlasí že zamestnávateľ je oprávnený zraziť zo mzdy dohodnutú peňažnú náhradu. 8. Bod doba určitá do 2020. 9. Bod: skúšobná doba tri mesiace. 10. Bod: ( to je v podstate bozp že som bol s tým oboznámený musím to dodržiavať a podobne. 11. Bod: musím dodržiavať prac disciplínu. Zamestnanec je povinný dodržiavať základne povinnosti zamestnanca ustanovené v ... ZP. S veduci zamestnanec je povinný dodržiavať základne povinnosti ustanovené v ... ZP. 12. Bod: (liečebny režim). 13. Bod: pracovná cesta. Zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodli že zamestnávateľ môže zamestnanca vyslať na pracovnú cestu mimo odvodu obce pravidelného pracoviska alebo bydliska zamestnanca. 14. Bod: povinnosť mlčanlivosti. 15. Bod: (že potvrdzujem súhlasím so všetkým).

Takto: https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/vzory-dokumentov/vzor-oznamenia-o-skonceni-pracovneho-pomeru-v-skusobnej-dobe/ toto vzor si stiahnem, a vyplním to čo treba. Ďalej čo mám napísať vedľa že: "podľa § 72 Zákonníka práce v skúšobnej dobe k..." Tam mám čo napísať? To 72 ZP tam mám nechať? Alebo ako? To ma pomýlil teraz to že podľa 72 ZP v skúšobnej dobe.
  2. 2
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    unclean, a libertine

nechapem ta

ano, nechaj to tam
  3. 3
    Christiano_301

21 ročný chalan

@narazuvzdornaa ale za tým čo mám napísať? To nechápem že podľa zákonníka práce 72 a ďalej čo mám písať?
  4. 4
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    unclean, a libertine

v skusobnej dobe k (datum, kedy koncis) podavam vypoved.
  5. 5
    Majmarad

36 ročný ujo

Veď si teraz nastúpil a už odchádzaš? Ťa tam bijú???
  6. 6
    Christiano_301

21 ročný chalan

@majmarad nie (hehe) proste to nieje robota pre mna. Meškam 5 minút z roboty lebo som bol na obede a už sa mi vyhrážali že má vyjebu.
  7. 7
    Nerwous15

26 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

Dakomu nevonia zodpovednost
  8. 8
    Christiano_301

21 ročný chalan

@nerwous15 prosím?
  9. 9
    Tikalok

hrá sa, že má 0 rokov

meškaj tých 5 minút, to budeš mať jednoduchšie
  10. 10
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Ved jemin co to komplikujes dojdi do agentury a povedz im ze koncis... :D nemusis nosit ziadne formalne napisane vypovede... :)
  11. 11
    Christiano_301

21 ročný chalan

@dee99 ja som cez firmu :)
  12. 12
    Dee99

26 ročný muž
    RK

V tom pripade dojdi na personalne oddelenie povedz im ze chces skončiť a oni ti daju tlacivo alebo ta zavolaju na druhy den uz ns hotovu vec s len to podpises :(
  13. 13
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

http://www.reactiongifs.com/r/blfi.gif Ty kokot jak môžeš byť taký lenivý :D 4 dni aj s 2 dňami BOZP si tam a ideš preč :D Ale máš pravdu, o človeka tvojich qalít a vzdelania sa na trhu pobijú! A čo keby si proste len neprišiel? A čo na to tvoji rodičia?
  14. 14
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka nejdem preč hneď ale po 3 mesiacov. Lebo ľutujem že som sem išiel. Už nejak vydržím tu skúšobnú dobu. Alebo aspoň 2 mesiace
  15. 15
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka no moji rodičia hovorili že vidíš takto si dopadol keďže som ich nepocuval. Vidím, že táto práca nieje pre mna. A všetko berú veľmi prísne. 5 minút som meškal a už picovala opica. Úprimne poviem, že budem rad keď vydržím tu skúšobnú dobu, a dovi dopo. Lebo má môžu aj Skorej vyjebat.
  16. 16
    Vivian117

tvári sa, že má 4 roky
    Devenport

christiano, vo všetkých takýchto fabrikách sa k ľuďom správajú rovnako, nikde proste nesmieš meškať z obeda, ani pri príchode ani nikdy, toto už nie si na brigáde (tam im to určite mohlo byť jedno), ale keď si tpp musíš dodržiavať ich zásady...a hlavne, keď odtiaľto odídeš do ďalšej fabriky, tam tiež budú na teba kričať, keď budeš meškať...im tam nejde o to, aby si sa mal dobre, ale aby si makal a neulieval sa! proste, ak chceš pracovať musíš dodržiavať ich pravidlá , pretože vonku čaká ďalších 10 ľudí, ktorí chcú to tvoje miesto, a keď aj nie, tak prídu namiesto teba srbi, rumuni, ukrajinci...
    nemáš ani maturitu, nie si moc v pozícii, že si môžeš vyberať, tak sa radšej pokús udržať si tú prácu pokiaľ sa dá a nevymýšľaj!
    (len tak na okraj, výrobné fabriky si zamestnancov nevážia, lebo tam môže robiť každý dement a tých je na slovensku požehnane, čiže ťa vždy a za každú cenu budú chcieť na hocičom o*ebať, takže si pre svoje dobro radšej naštuduj zákonník práce, ale poriadne)
  17. 17
    Nerwous15

26 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

@14 :D nikto nemoze byt tak sprosty, tomu neverim :D
  18. 18
    Christiano_301

21 ročný chalan

@nerwous15 Vieš poznám to tu ako tu to chodí. Nieraz nebol som pri páse, robil som niečo iné, a s kým som robil povedal že máme 25 minút prestávku, a mali sme mat 20 minút. Síce tu ľudí nenahanaju. Je tu super kolektív, super ľudia, proste radosťou som sem chodieval na brigádu. Áno je mi to jasne, že sa tu nesmie meškať, ako nikde, ale poznám tie liederky, proste máme spolu dobrý vztah. A robia tu veľa známych, takze nemusím stále chodiť na aute, ak sa zmestim, tak má zoberú. Tu kde som už pracoval, tu nemal som žiadne školenie ani nič podobne ani ten operačný štandard. Síce možno preto som nemal školenie lebo som bol brigádnik. Ale ukázali mi čo mám robiť a robil som.

Keď pôjdem do tejto fabriky kde som už robil, dajú testy či ako to funguje? Všade robia testy? Najprv pohovor a potom testy? Lebo tu som mal 2 dni školenie a asi 5 testov. A v automobilke neviem ako to funguje.
  19. 19
    Campino

26 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

Ty si kokot alebo ladovy medved?
    Skusobnu dobu 3 mesiace mas na to, aby si dokazal, ukazal co je v tebe, aky mas potencial pre firmu, ako si sikovny, aby ti dali trebars lepsiu mzdu, zmluvu na dobu neurcitu, benefity ard. 3 mesiace mas na to aby si ich presvedcil, nie na to aby si po 3 mesiacoch odisiel. Ked chces odist po 3 mesiacoch, tak (v tvojom pripade nepochybujem, ze to dojebes) tam budes musiet ostat aj dvpjmesacnu vypovefnu lehotu.
    Do 3 mesiacoch mozes odist bez udania dovodu zo dna na den. Len proste napises, ze neprides a hotovo.
    Keby si mi meskal 5 minut z obedu , tak ta vyjebem tiez. Mas 30 minut na obed, tak to mas az az.
    Si lenivy kokot co nechce robit, priznaj si to. Co by si chcel robit bez vzdelania akoze? V kancli a byt na nete cely den? Ani k lopate by som ta nedala
  20. 20
    Christiano_301

21 ročný chalan

@campino chcem robiť nejde o to :) ale o to, že tu robili moji známy a neodporúčali mi ale aj napriek tomu som sem išiel :) mne sa lepšie páčilo v automobilke. :) počkaj počkaj, a keď chcem odísť po 2 mesiacoch? Aby som sa ešte do toho zmestil do tej skúšobnej dobe. Keď odídem napr po 2 mesiacoch, ako príklad hovorím, tak ešte 2 mesiace tam musím ostať? Alebo počkaj. Po 3 mesiacoch keď dám výpoveď ešte 2 mesiace musím tam ostať. :) chápem už :)

Takze stačí keď do 2 mesiace napíšem výpoveď a dám to do kancelárii a hotovo :) Chcem robiť! :) prosím ta prestaň na mna nadávať a neurážaj má :) nikto nehovorí, že nechcem robiť, chcem robiť, len toto neni pre mna :) mám vzdelanie: stredoškolské bez maturity. :) nikto nechce byt v kancelárii. :) len nato som nahnevaný na seba, že som nepocuval druhých a takto som dopadol :)
  21. 21
    Christiano_301

21 ročný chalan

@campino ešte toľko dodám, že áno toto sme sa učili v škole lenže v realite je toto iné :) takze chcem byt v obraze ako to funguje v bežnom živote :) keďže vy máte už s tým skúsenosti :) preto som sa spýtal ako to je :) nehnevaj sa :)
  22. 22
    Campino

26 ročná žena

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.. panebože...
    nerieš 3 mesačnu skušobnu dobu..
    ked podaš výpoved po skušobnej dobe, tak tam budeš musieť ešte straviť výpovednu dvojmesačnú lehotu.
    ked tu výpoved daš od dnes do konca skúšobnej doby, tak ťa neviaže vypovedna doba..
    ak chceš odísť, takchod už zajtra, . v tvojom pripade nemusiš isť na urad prace kedže si stale študent..
  23. 23
    Christiano_301

21 ročný chalan

@campino presne :) do konca augusta som študentom :) len vieš chcem vedieť ako toto celé funguje :) keďže nemám s tým skúsenosti :) ďakujem za vysvetlenie :)
  24. 24
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

Určite neodchádzaj pred koncom sskúšobnej doby, mohli by na teba poslať exekútora a právnikov za nedodržanie paragrafu
  25. 25
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka prosím?? Nechápem teraz veľmi
  26. 26
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka prečo môžu na mna poslať exekútorov a právnikov? Nechápem. Veď skúšobná je nato, aby som vyskúšal či mi to práca sedi alebo nie. Môžem hocikedy odísť, ale môžu mi dať okamžitú výpoveď. Nechápem čo to má spoločne s exekútorom a právnikmi.
  27. 27
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka počkaj tak to myslíš, že keď po výpovede po 3 mesiacoch dám výpoveď tak keď neodpracujem výpovednú dobu čo je 1-2 mesiac môže na mna poslať právnikov? Ale keďže napr v strede júla podám ten papier na kancelárii tak všetko je vyriešené? Takto to je?
  28. 28
    Campino

26 ročná žena

Karol ty si chuj (:
  29. 29
    Christiano_301

21 ročný chalan

@campino on sa vola Karol? Ty sa volas ako?
  30. 30
    Campino

26 ročná žena

Ja volam kazdeho karol :)
    Jja som campino
  31. 31
    Christiano_301

21 ročný chalan

@campino take meno som ešte nepočul že campino :) no Karol sa asi stratil a @pubetslatinocelny to ani nehovorím. :D
  32. 32
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny
  33. 33
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@32 :D:D:D Pubert, také volanie nemôžeš prepočuť.
  34. 34
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

tu som, ale toto mi nejako uniklo.

chris, to, ze picovali do teba za 5minutove meskanie si tak neber - akoze neber si to nejak velmi zle, ale sa pouc z toho a nabuduce nemeskaj.

robota je vzacna, spomen si, ako si dlho cakal na TPP a teraz to mas na dosah ruky! nechaj si este aspon zo 5 tyzdnov, budes mat aj lepsiu vyplatu a hlavne uz ozaj uvidis, ci je to az take zle, alebo si zvyknes. Zas od prace neradno cakat, ze neskutocne budes sa v nej citit...staci, ked prezijes volako :-D

a inac podla @15 pracujes v nejakom cirkuse asi. ked opica picovala xD

a cenim si, ze ma taggujes a chces moje nazory. viem, ze aj @wewo ma tvoju doveru - on ti tiez isto poradi nevzdavat sa tak rychlo
  35. 35
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny presne :) sice veľa ľudí na tuto firmu sťažovali ale vybral som to kvoli tomu lebo je To na 2 zmeny. Každopádne sám som to pre seba robil. Ináč dáš mi prosím vysvetlenie čo písal ako posledný krat antifunebracka? Nechápem tej vete celkom
  36. 36
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

ved toto - cely birdz vie, ze 3 zmeny nechces, takze toto pracovne miesto ma oproti mnohym inym velku vyhodu - na to nezabudaj!

nechcem zanho hovorit, ale @antifunebracka ti aj sam mozno vysvetli, ked ho pekne popytame
  37. 37
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny teraz by som išiel robiť do tej fabriky kde som už robil (hehe) a keď na 3 zmeny tak na 3 (hehe)

Nejak sa stratil. Neboli ste neska na pive?
  38. 38
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

no neviem, ci to ale nie je tak, ze teraz sa ti to zda v pohode, ale keby na to prislo a mal by si fakt robit na 3 zmeny, uz by to take akceptovatelne nebolo...

Neboli sme - ver ci never, s nim som sa nikdy este nestretol. On sem chodi hlavne neskor vecer.
  39. 39
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny vieš radšej budem robiť na 3 zmeny ako keď sa mám ponáhľať a polka výrobku dojebem (nemusím, ale môže sa to stať).

Ako to? Myslel som, že ste dobrý kamaráti.
  40. 40
    Etelnair

11 ročný chlapec
    klame do telky, vydychuje

siel by som na tie 3 zmeny a v noci si proste daval home office
  41. 41
    Christiano_301

21 ročný chalan

@etelnair ja nebudem robiť a ani nechcem robiť v kancelárii.
  42. 42
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

nie, to neviem, odkial si nadobudol taky dojem :D akoze nie sme nekamarati (podla mna), ale z reali nemame ziadny kontakt a na B len sporadicky
  43. 43
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny a s campino si ju stretol? :)
  44. 44
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

nie :) ja som malo ludi z birdzu stretol. snazim sa byt tajomny a anonymny ako ty :)
  45. 45
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny nemám dobre skúsenosti s tým že sa ukázať tu na birdze. Radšej. Nech má neuvidia ktorý má nemusia uvidieť :D
  46. 46
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

ved ja suhlasim, co sa mas co pretrcat.
    a ktori ta musia vidiet?
  47. 47
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny nikto má nemusí vidieť radšej :D
  48. 48
    Wewo

26 ročný muž

Ufff čo ja?

Nemôžem si dovoliť toto všetko čítať...
  49. 49
    Christiano_301

21 ročný chalan

@wewo ahoj wewo :) vitaj v klube ;)
  50. 50
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

Vieš, spoločnosti sú zlé a zákerné a keď im odídeš počas pracovnej doby, pošlú na teba právnikov, vysúdia z teba majetky. Vieš, ako to je, oni sú mocní a takí si vždy nájdu voľajakú medzierku v zákonoch
  51. 51
    Christiano_301

21 ročný chalan

Ale myslím že napr po 2 mesiacoch odídem tak sa nič nestane. Mám nato právo. Ale aj vychodiť má môžu.
  52. 52
    Palec223

27 ročný muž

chod za clovekom co ma na starosti spisovanie zmluv a povedz ze koncis ze mas nieco lepsie ze ti to tam nevyhovuje alebo povedz ze nechcem udat dovod proste koncim doviiiiiii