Ako mu ulichotiť

Lichotba mužovi, či inému opačnému, či neopačnému pohlaviu je dôležitý jav v živote ženy, uplatňujúci sa pri lovbe toho či onoho partnera. V prvom rade by sme si mohli položiť bazálnu otázku, čo taká lichotba je. 

Prastaré staroslovenské slovo lichotiť sa nie celkom náhodne podobá slovu ligotať. Lichotba a ligotba majú totiž k sebe celkom blízko. S časom vianočným a pribúdajúcimi ligotavými guľami na vianočných stromoch a iných vianočných porastoch by sa jednému hlava zatočila. A práve životné poslanie vianočnej gule - ligotba - má za účel otriasť pohľadmi divákov a odviesť tak pozornosť od hnijúceho vianočného porastu, symbolizujúceho skazeného ducha Vianoc dnešnej marketingu otročiacej spoločnosti. 

Lichotba na druhej strane ruky (on the other hand), má za účel otriasť mysľou toho či onoho muža, a odviesť tak pozornosť od hnijúceho porastu, symbolizujúceho skazeného ducha muža. Čo predošlá veta v skutku znamená, nevädno definovať, no odpoveď sa zračí v mysli každého jedinca, ako zrkadlo jeho vlastného ducha. 

Aby sme však iba neteoretizovali, prejdime k praxi. Pred samotnou lichotbou by si každá žena mala vstúpiť do svojho hlbšieho vnútorného prostredia (nemáme teraz na mysli fyzično, i keď nejednej žene by to urobilo dobre), a opýtať sa samej seba: "Má moja lichotba hlbší zmysel, a bude založená na pravde, alebo ho chcem iba zmanipulovať pre vyšší cieľ?" 

Odpoveď si zapíšeme na papier, trikrát preložíme, vložíme do bielej obálky a bezpečne zalepíme. Obálku zakopeme do zeme dostatočne hlboko, približne 700 metrov od objektu našej lichotby. 

Následne pristupujeme k samotnej lichotbe. Slovná lichotba by mala byť  dobre syntakticky konštruovaná, zreteľne a jasne, dostatočne hlasno vyslovená, nie však krikom, inak by sa náš objekt lichotby mohol vyplašiť. Šepot môže byť zvádzavý a posilniť tak účinok lichotby, nemali by sme však zabúdať na predom dôkladne vykonanú ústnu hygienu. Lichotba by nemala byť príliš vtieravá, avšak malo by byť nášmu objektu zrejmé, že ide o lichotbu. Sledujeme reakciu objektu na lichotbu a intuitívne pokračujeme v lichotbe alebo naopak, pri negatívnej rekacii lichotbu včas zastavíme a vyhneme sa tak nepríjemnosti v podobe fiaska. 

Lichotbu vykonávame do splnenia vyššieho cieľa, prípadne naplnenia hlbšieho zmyslu. 


Zdieľaj článok na facebooku
8 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  caputova birdzu

  Tento článok mi lichotí
 2. 2
  Poppyseed

  25 ročná žena

  Ahaha, dakujem ti za tento blog! :D