BIRDZ Magazín

Vypsaná Fixa to na nás skúša po slovensky

Pardubická skupina Vypsaná Fixa sa v Čechách teší veľkej obľube už niekoľko rokov. Rovnako slovenská trojica Chiki Liki Tu-A doma na Slovensku aj v zahraničí.Okolo roku 2000 vznikol nápad na spoločné koncerty. Trvalo dlhých dvanásť rokov, kým sa tento plán uskutočnil. Kapely spoločne vystúpia už o týždeň na koncertoch v Bratislave, Nitre, Košiciach a Prešove.„Vypsaná Fixa aj my sme v tom čase získavali na čoraz väčšej obľúbenosti u publika a napokon sa spoločné koncerty nekonali. Pre nás je toto turné strašné retro a veľmi sa na to celé tešíme,“ hovorí Martin Višňovský z prešovskej skupiny Chiki Liki Tu-A. Príbeh týchto dvoch kapiel je viac než prozaický a stojí na slovách už bývalého manažéra Vypsanej Fixy „vy pôjdete hrať s Chiki Liki Tu-A“, ktoré v kapele zľudoveli. Napokon sa táto veta stala ústredným motívom novej pesničky Vypsanej Fixy s názvom 156 sekúnd slovenčiny, ktorou pozývajú slovenských fanúšikov na tieto štyri koncerty.fixabig„Keď nám Mišo Malicher zavolal a povedal „pôjdete s hrať s Chiki Liki Tu-A“, začali sme sa na tom strašne smiať, ale ukázalo sa, že je to pravda. Máme veľkú radosť z toho, že sa tento plán podarí uskutočniť po dlhých dvanástich rokoch,“ teší sa na spoločné vystúpenia spevák Vypsanej Fixy Michal „Márdi“ Mareda a dodáva: „Počas tých rokov som si na zvukových skúškach robil srandu a spieval som si refrén „Vy pôjdete hrať s Chiki Liki Tu-A“. Hral som to tak často, že chalani z kapely za mnou prišli s tým, že je to chytľavé a stále si ten refrén dookola pospevujú.“Chýbala však sloha. „Mali sme sústredenie s kapelou, veľa sme jamovali a vtedy som stratil peňaženku, čo ma sralo najmä kvôli dokladom. Tie sa našli doma. A tak vznikla sloha – Vonku je pop***, naozaj dobrý deň,“ spieval si Márdi, keď zložil telefón. S výslovnosťou pomohol spevákovi jeho slovenský kamarát Marcel, s ktorým hľadali tiež slová a slovné spojenia, aby text pesničky bol čo najlepší. Okrem Chiki Liki Tu-A sa objavil v texte aj Kuko z Horkýže Slíže a vtipne citovali aj Miroslava Žbirku. Na internete sa ľudia pýtajú, či skladba 156 sekúnd slovenčiny odznie aj naživo. „Skúsime ju zahrať v Bratislave, a ak to zafunguje, odznie aj na ďalších slovenských koncertoch,“ odpovedá fanúšikom oboch skupín spevák Márdi.Termíny spoločných koncertov Vypsanej Fixy a Chiki Liki Tu-A:16.11. Bratislava - MMC

17.11. Nitra - Nová Pekáreň

23.11. Košice - Collosseum

24.11. Prešov - Pumpa Music ClubInformoval Edo Kopček za kapelu Chiki liki tu-a

autor: Miloš Kolárik, 10. november 2012 13:00
Zdieľaj článok na facebooku

Komenty k článku

 1. 1
  Qwer28

  31 ročný muž
  Moja duša je mi vlasť

  Lol Košice - Collosseum??? Sak to je najvacsi pajzel vsetkych cias.<br />
  Vsade divne flaky ako na madraci na vezenskej samotke a z tej podlahy mam pocit ze keby som si k nej pricuchol tak sa sfetujem.
 2. 2
  Impulse

  22 ročné dievča
  Prešov

  @qwer28 to je ešte v pohode oproti Prešovskej Pumpe (hehe)
 3. 3
  Hajzelbaba

  29 ročný muž
  fajčiť treba veľa a často

  ono je v pohode brať články z mojamuzika.sk bez uvedenia zdroja? lebo mne sa zdá, že all rights reserved maju zabezpecene (hehe) ako fajn, ze informoval edo, ale zrejme by si mohol uviest, odkial informoval.
 4. 4
  Admin

  administrátor BIRDZ

  @hajzelbaba Ja osobne s Edom spolupracujem dlhodobo a máme dohodu. Takže áno, v tomto prípade je to v poriadku.
 5. 5
  Sneziteraz

  29 ročný muž
  Snový cirkus

  jednoznačne tam som ! :)
 6. 6
  Tanickina

  25 ročná žena

  celkom určite
 7. 7
  Hellium

  28 ročná žena
  garáž v San Piegu už nie

  pôjdeme my na Chiki liki tu-a a fiXuu, že @baggy ? <br />
  skoro rok som ich nevidela a mám vypsanú depriváciu
 8. 8
  Baggy

  27 ročný muž
  Bratislava / Zvolen

  @hellium pojdeme my a Chiki liki tu-a ua hua eae
 9. 9
  Tsubakinagisa

  24 ročné dievča

  Konečne v Prešove =D .. teším sa
 10. 10
  Nattalie

  27 ročná žena
  Koláčikovo

  dezolát a 4 slunce sú naj naj pesničky !