Lačes

Joker

Ide o prvý DC film, na ktorý som bol ochotný ísť po niekoľkých rokoch, od posledného Nolanovho Batmana, do kina. Už mierne unavený zo všetkých tých komediálnych komiksových filmoch to chcelo aj osobnú zmenu a Joker vyzeral, ako veľmi dobrý kandidát na to, aby som si pozrel tento film. 

Joker ::: 2019 ::: Réžia: Todd Phillips ::: Scenár: Todd Phillips, Sccot Silver 

And yup, Spoilers. 

Film sleduje príbeh muža s mentálnou poruchou, ktorý trpí, zažíva aj veľmi silné osamenie a snaží sa dáko pretĺkať životom, ktorý si pre neho nenachystal nič dobré. Filmárom sa toto podarilo bravúrne zachytiť pomocou záberov a kvalitného strihu, či veľmi skvelým ozvučením filmu. 

Herec podáva bravúrne výkony a niektoré scény Vás naozaj nútia zamyslieť sa nad tým, prečo je spoločnosť taká, aká je, prečo ľudia nevedia tolerovať, to čo je okolo nich a čím si môže niekto iný prechádzať. Neustála samota a neustále podrazy z každej strany vedia s ľudskou mentalitou riadne otriasť. 

Hlavný hrdina tiež zistí o ľuďoch vo svojom okolí, že sa k nemu nie vždy správali, alebo správajú fér a cíti sa ešte viac sám, ako kedykoľvek pred tým. Tiež je sklamaný z toho, že sa pokúsil pokročiť so svojím snom, stať sa komikom a nevidí takmer, žiadnu pozitívnu osobu, akurát vidí, že jeho vzor si z neho urobí srandu. 

A keďže má pocit, že ho nikto neberie vážne sa zlomí a zapáli spoločnosť, pričom spoločnosť sa hneď chytí a exploduje, pretože je to, čo spoločnosť potrebuje. Trošku postrčiť a odmietnuť nátlak bohatých a nevnímavých ľudí, ktorý odmietajú robiť niečo s tým, do akého stavu sa dostalo okolie bežných ľudí. 

Film je ladený veľmi pochmúrne a niektoré scény sú také, že najprv človek, nevie, čo sa deje a až po chvíli sa vysvetlí, čo sa nám filmári snažia povedať, čo je veľmi skvelé nakoľko vďaka mentálnej poruche hl. protagonistu toto zažívajú aj ľudia v jeho okolí, keď sa začne nekontrolovateľne smiať v nevhodnej chvíli. Čím nás filmári zaťahujú do deja. 

Ak máte radi psychologické filmy, DC filmy a komiksovky všeobecne, tak tento film určite odporúčam. 
autor: Jakzig, 2. november 2019 16:04
Zdieľaj článok na facebooku
14 odoberateľov
Jakzig

Bisexuál, alkoholik, blázon, magor do vlakov a cestovania, zbožňujem jedlo, pijem pivo, whovian a mámpičista a tiež sa na mňa referuje ako na spisovateľa, ale osobne mi je trápne na seba tak referovať. Ak máš so mnou dáky problém, tak si ho môžeš nechať pre seba a strčiť si ho do prdele. (jop a fanúšik Rick and Morty, BoJack Horseman, The Good Place a HIMYM). A ešte jedna vec, som asociálny typ. Snažím sa byť k ľuďom dobrý, alebo aspoň lepší, ako som býval. Snažím sa dosahovať svoje ciele a chcem sa o svoje strasti podeliť so svetom. Alebo aspoň s Birdz svetom. Ale to uvidíme. Ak chcete napíšte mi, budem si písať s kýmkoľvek, takmer o čomkoľvek. *Nemám rád haterov, sú toxický*

Komenty k článku

 1. 1
  Rothschild

  29 ročný muž

  mojím Murrayom by bola Monika alebo Matej
 2. 2
  Feelh8

  24 ročné dievča

  hrozné
 3. 3
  Raisinia

  27 ročná žena

  Určite áno. :smile: