Dobrú chuť

15. bratislavský Street Food Park

Bratislava je dnes už skrátka plná street foodových reštaurácií, ktoré prinášajú tie najrozmanitejšie pochúťky sveta. Viacero z nich sa rado prezentuje na pravidelnom Street Food Parku pred Starou tržnicou. Táto zaujímavá a príjemná udalosť sa stala už bezmála tradíciou a vždy sa teší veľkému záujmu, najmä zo strany mladých ľudí. Nebolo tomu inak ani na uplynulom, novembrovom Street Food Parku, ktorý sa končí o pár hodín a opäť priniesol už zabehnuté a obľúbené stánky, ale aj niekoľko noviniek.

Niektorí stavili na domácu klasiku a prezentujú sa jedlami našich babičiek, ako napr. obľúbený stánok Trhance jak párance, alebo stále známejšia Buchtáreň. Prví menovaní ponúkajú domáce párance na sladko ale aj na slano, pričom zaujímavo pôsobí najmä varianta s pečenými zemiakmi.

zdroj: facebook Buchtárne

Buchtáreň, ktorá je veľmi príjemným zjavom na tejto scéne, predáva tradičné parené buchty, pričom sami hovoria, že sú "ako od babičky". Opäť treba podotknúť, že okrem sladkých klasík, ako sú čokoládová alebo slivková, ponúkajú aj slané verzie buchiet, konkrétne s mletým mäsom a bryndzou. Obe chutia veľmi príjemne a sú podávané s čerstvou cibuľkou, kyslou smotanou a opečenou slaninou. Ak ste mali chuť na sladké, ale nechceli ste ani párance, ani buchty, mohli ste si dať plnený trdelník od Twister Bakery.

Iné stánky sú zas zamerané na zahraničné pochúťky. Burrito fellas stavili, ako už názov napovedá, na mexickú kuchyňu a ponúkajú rôzne druhy burritos. Už veľmi dobre zabehnutý a známy street food NYC Corner ponúka hot-dog, avšak nie len tak ledajaký, ale okrem iného aj variantu pulled pork z pomaly pečeného bravčového mäsa. Najzaujímavejšie, vzhľadom na slovenské pomery, azda pôsobí Poľná kuchyňa, ktorá ponúka okrem iného aj tradičné britské fish 'n' chips.

zdroj: Facebook NYC Corner

Viacero stánkov ponúkalo už klasiky street foodu ako burgre, sendviče a hranolky. Medzi ne patrili napr. Nice fries, ponúkajúci rôzne netradičnejšie verzie hranoliek alebo Salt'n'Pepa, ktorý predáva burgre.

Komu po dobrom jedle vysmädlo, mohol si na Street Food Parku kúpiť kávu, čaj, víno, sódu alebo jablčný cider.

Neostáva nám teda iné, ako skonštatovať, že novembrový Street Food Park bol úspešný a odchádzalo z neho množstvo spokojných a dobre najedených ľudí. A ako vy, birdzáci, ktoré z týchto jedál by ste radi ochutnali? 
autor: Birdz, 25. november 2017 20:38
Zdieľaj článok na facebooku
73 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Pupinkavec

  24 ročné dievča
  Banská Bystrica/Lučenec

  Najlepšia je aj tak GYOZA a všetko ostatné sa môže schovať! (love) (thumbs) (letim)
 2. 2
  Thunderstorm

  14 ročné dievča
  devil's little sister

  @1
 3. 3
  007andy

  29 ročný muž

  asi ma zato zdrbe vacsina z vas... ale ja som tymto streetfodom neprisiel zatial na chut, pri tych prehnanych cenach, aj ked to je zevraj kvalitne :)
 4. 4
  Xxar3s

  37 ročný ujo
  Bratislava

  @007andy tak si kup bagetu povec frajerke nech ti to oblozi a da do rury a budes mat streetfood zadarmo.
 5. 5
  Xxar3s

  37 ročný ujo
  Bratislava

  street food sa da kupit v najblizsom stanicnom bute u nas sa to vola ricmen

  ja by som racej poprosil medium steak s hribovou omackou mnamiky mnamcek
 6. 6
  Willbebetter

  tvári sa, že má 6 rokov

  Nahodou ta buchtaren je solídne o nicom, drahe jak slak a ani z dvoch buchiet sa nenajes lebo su nanajvys strednej velkosti. Takze raz som okostovala ale viackrat urcite nie.
 7. 7
  Ps102

  25 ročný muž
  Jordan Peterson Birdzu

  @007andy V pohode, aj ja som tam videl prevažne bezlepkové raw glutenfree vegan hipsterčiny a ešte k tomu dobre drahé.
 8. 8
  Magick55

  27 ročný muž
  východ severo-južného západu

  @pupinkavec foodstock dufam :D