Trošku introvertne


Som introvert. A aký... Množstvo ľudí ma považuje za divnú, chladnú, necitlivú, tichú, neúprimnú.

Množstvo ľudí má problém so mnou komunikovať. Nerozumejú tomu, ak neviem reagovať na siahodlhé monológy o ničom. Čakajú reakciu a ja netuším akú. Väčšinou poviem len to, čo treba a komu treba.

Introverti majú radi svoj (maličký) okruh ľudí, pre ktorých sú schopní rozkrájať sa a na ktorých sa obrátia, keď je zle... Ten môj pidi okruh ľudí pozostáva(l) z troch ľudí, ktorí sa rozhodli ísť žiť ďaleko za hranice a jedného človeka, ktorý síce nie je ďaleko, no rozdeľuje nás iná prekážka.

Introverti majú radi svoj kľud, pokoj, samotu. No aj oni zažívajú chvíle, kedy im samota robí zle. Každý z nás občas potrebuje niekoho iného. A keď tú zväčšujúcu sa samotu v istom momente nevedia prekonať, trpia.

Keď sa ti introvert zverí s tým, čo sa deje v jeho živote, s tým, čo ho trápi, keď sa zaujíma o tvoj názor na problematiku, ktorú rieši, neodbi ho. Možno si jediná osoba, na ktorú sa dokáže obrátiť. Možno si práve ty jedným z mála dôvodov, pre ktoré žije.

Introverti nemajú radi dotyky cudzích ľudí. Nemajú radi prehnané gestá, nikdy nebudú robiť cirkus na verejnosti.

Keď sa ťa introvert dotkne, keď ťa objíme, pozrie do očí a neuhne hneď pohľadom, keď ti slovami, ale aj bez slov odtajňuje najhlbšie zákutia svojej duše a mysle, má ťa rád. Veľmi. Považuje ťa za skutočného priateľa. Nechci takúto osobu stratiť, raz ti bude chýbať.

Introverti toho veľa nenarozprávajú a pôsobia častokrát chladne. 

Keď s tebou introvert plánuje budúcnosť, ver mu. Keď pri tebe plače, ver mu o to viac...

Introverti si držia od iných ľudí odstup. Radšej než s ľuďmi trávia svoj čas pri knihe, v prírode, či pri zvieratách.

Keď nad teba introvert dáva svoje ochranné krídla, nelám mu ich. Možno je to posledná osoba, ktorá verí v teba, v tvoje dobro... v to, čím si si ju získal.

Na záver...

"Every deep thinker is more afraid of being understood than of being misunderstood."

Friedrich Neitzsche


 


Zdieľaj článok na facebooku
13 odoberateľov
Ajus19

Today my forest is dark. The trees are sad and all the butterflies have broken wings.

Komenty k článku

 1. 1
  Majmarad

  36 ročný ujo

  :)
 2. 2
  12libby

  20 ročné dievča

  :smile: (love) Veľmi pekne napísané.
 3. 3
  Nerwous15

  26 ročný muž
  furt rovno a dzig do ľava :P

  Uz je to dlha doba co nie, no toto som citil a ty vies ako to myslim...zaryteho introverta na rohu nenajdes.. takeho, ktory ta pochopi.. ako si vravela, bezcitnost je nase druhe meno, no len v ociach druheho a opak je pravdou
  Dam ti radu, ak smiem
  Opak je tvoje stastie, tvoja opora, tvoje povzbudenie, ci vysvetlenie v mnohych smeroch.. dava to logiku, lebo ta to doplni v tom, kde zacinas byt stratena.. tvoj zaryty extrovert, s ktorym si sice len tak na zabavku, party, blaznenie nevyjdes, no na pokec nikto lepsi nikdy nebude.. viem, mala si, opustili ta, sli za lepsimi zajtrajskami a hoci to chapes, aj tak kdesi v hlbke mas pocit, ze ti ublizili a najradsej by si im to povedala.. oni to nechapu, nevidia to tak, to vies.. ale nepreklinaj sa, ze si uvaznena v tomto "mode".. este to nevies, no mas viac stastia nez oni, lebo chapes a rozumies
 4. 4
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  megaloman birdzu

  Ja chcem byť tvojim dôverným kamošom! A budeme behať po párty a diskotékach každú noc!
 5. 5
  Vreskot000

  32 ročný muž

  vieščo je najhoršie? Kedy niečo píšeš, a myslíš to fakticky, teda že inak to nebude. niečo ako že keď sa ti introvert s niečím zverí, neodbi ho. vieš. problém je, mal som priateľku takú. aj sa mi s niečím zdôverila, aj som jej pomohol. pomohol som jej zadarmo sprostredkovať niečo, za čo sa platia nemalé peniaze, ale o to nejde. ide o to, že som ju vytiahol z niečoho, čo mi podľa jej slov nevedela opätovať. Takýmto ľudom sa neoplatí pomáhať. Najlpešie je sa na nich vykašľať. nikdy sa ti nezavdačia. sú to nevdačné panovačné, chladné introvertné povahy, kde nikdy nevieš čo sa v jej gebuli odohráva. asi tak. ale ber to pozitívne :D